Australian Open: Pewny awans Świątek

0
168

Iga Świątek nie zwalnia tempa na Antypodach. Polka w drugiej rundzie kwalifikacji Australian Open po dobrym meczu pokonała Hiszpankę Alionę Bolsovą Zadoinov 7:6(1), 6:2.

Niespełna 18-letnia Polka mecz zaczęła nieco ospale. Świątek już w piątym gemie dała się przełamać na 2:3. Dobre zagrania przeplatała prostymi błędami. Później jednak włączyła kolejny bieg i wygrała dwa gemy z rzędu “na sucho”, wychodząc na prowadzenie 4:3. Obie panie wygrywały do końca seta swoje podania, więc zwycięzcę tej partii musiał wyłonić tie-break. W nim Iga imponowała świetną grą z głębi kortu i po 45 minutach mogła cieszyć się z triumfu, pieczętując zwycięstwo w pierwszej odsłonie asem.

Na rozpoczęcie drugiej partii, zawodniczki zafundowały sobie 10 minutowy gem, który ostatecznie padł łupem Hiszpanki. Następne trzy gemy to pełna dominacja Świątek, która szybko wyszła na prowadzenie 3:1. Polka utrzymała dalej dobrą dyspozycję i po raz drugi przełamała rywalkę, wychodząc na prowadzenie 5:2 by po chwili przypieczętować serwisem zwycięstwo w drugim secie i całym meczu.

W decydującej rundzie kwalifikacji Polka zmierzy się z 27-letnią Amerykanką  Danielle Lao, która aktualnie zajmuje 169 miejsce w rankingu WTA.

Iga Świątek – Aliona Bolsova Zadoinov 7:6(1), 6:2