Australian Open: Kamil Majchrzak awansował do finału eliminacji!

10 sty 2019, 07:52

Kamil Majchrzak pokonał w dwóch setach Noaha Rubina i zagra w finale eliminacji do głównej drabinki wielkoszlemowego Australian Open.

W spotkaniu z Rubinem Majchrzak nie był faworytem co wskazywał ranking ATP gdzie zawodników dzieliło 35 pozycji. I tak rozpoczął się pierwszy set w którym Noaha przełamał polskiego zawodnika w piątym secie wychodząc na prowadzenie 4:2, a następnie wygrywając kolejnego gema. Gdy wydawało się, że set jest stracony 22-letni tenisista przebudził się, wygrał cztery sety z rzędu i ostatecznie zwyciężył 7:5.

Drugi set to pełna dominacja Polaka i mnóstwo błędów Amerykanina. 22-latek w drugim secie oddał rywalowi tylko jednego gema i po 74 minutach walki na koncie mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

W decydującym o awansie do drabinki finałowej spotkaniu Majchrzak zmierzy się z Niemcem Matsem Moraingiem sklasyfikowanym na 150 miejscu w rankingu ATP.

Kamil Majchrzak – Noah Rubin (28) 7:5, 6:1