Bielszczanki niepokonane na własnym terenie

0
67

W rozgrywkach 8. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet BKS Profi Credit Bielsko-Biała zmierzył się z POLI Budowlanymi Toruń. Podopieczne Tore Aleksandersena nie dały dojść do głosu rywalkom i w trzech setach pokonały torunianki.

Początek spotkania miał wyrównany przebieg (3:3), jednak po świetnym wejściu Emilii Muchy na zagrywkę gospodynie zdołały “odskoczyć” (9:5). Torunianki starały się raz po raz łapać kontakt punktowy, by w końcu całkowicie zniwelować straty (15:15). Trener bielszczanek poprosił o przerwę, po której jego podopieczne ponownie wyszły na znaczne prowadzenie (20:17). Miejscowe pewnie zmierzały do zakończenia seta i ostatecznie triumfowały do 21.

W pierwszych akcjach drugiej odsłony torunianki zdominowały rywalki (0:3). Miejscowe otrząsnęły się z początkowego szoku i dzięki udanym atakom na skrzydłach doprowadziły do stanu 6:6. Dwie akcje później atak Muchy rozpoczął serię BKS-u. Szkoleniowiec Budowlanych czym prędzej sięgnął, po zmiany (11:7). Mimo to jego podopieczne wciąż popełniały proste błędy, które skutkowały utratą punktów. Podstawowa przyjmująca bielskiego zespołu, Dorota Ściurka miała ogromne problemy z wyprowadzeniem udanej akcji (19:8). Gospodynie nie mogły dać wydrzeć sobie prowadzenia, wynosiło ono bowiem już trzynaście “oczek”! Na koniec BKS popisał się efektownym blokiem (25:11).

Trzecią partię gospodynie zaczęły od pięciopunktowej przewagi (5:0). Pierwsze “oczko” na konto torunianek zdobyła Marina Paulava i od tamtej pory trwała mała seria Budowlanych, zakończona atakiem z lewej flanki Katarzyny Koniecznej (9:5). Dzięki świetnej dyspozycji bielskiej przyjmującej drużyna prowadzona przez Tore Aleksandersena powiększała swoje prowadzenie z akcji na akcję (13:7, 16:10). Słowenka Marina Cvetanović starała się na własną rękę doprowadzić do remisu, jednak na nic zdały się jej usilne próby. Kapitan BKS-u, Aleksandra Jagieło zanotowała w końcówce dwa asy serwisowe, które przypieczętowały zwycięstwo miejscowych (25:17).

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – POLI Budowlani Toruń 3:0 (25:21, 25:11, 25:17)

MVP: Nia Grant

BKS Profi Credit Bielsko-Biała: Jagieło, Konieczna, Pleśnierowicz, Grant, Świrad, Mucha

POLI Budowlani Toruń: Ściurka, Paulva, Lewandowska, Wójcik, Ryznar, Cvetanović