Strona główna Pozostałe Inne Szermierka: Nieudany występ florecistek w Turynie

Szermierka: Nieudany występ florecistek w Turynie

0
Foto: zimbio.com

Cztery Polki wystąpiły w turnieju głównym Grand Prix florecistek w Turynie. Martyna Synoradzka i Hanna Łyczbińska dotarły do 1/16 turnieju, a Julia Walczyk i Marta Łyczbińska odpadły w pierwszej rundzie. Triumfowała reprezentantka Rosji Inna Deriglazova.

Martyna Synoradzka w pierwszej rundzie pokonała 13:5 Amerykankę Natalie Minarik. Natomiast Hanna Łyczbińska wygrała 15:7 z Włoszką Chiarą Cini. Niestety w kolejnym etapie zawodów w Turynie, Polki przegrały swoje pojedynki. Lepsza od Synoradzkiej okazała się Rosjanka Leyla Pirieva, która wygrała 15:10. Tymczasem Łyczbińska uległa 13:8 Włoszce Francesce Palumbo.

Dwie pozostałe Polki odpadły z turnieju już w pierwszej rundzie. Reprezentantka Rosji Kristina Samsonova po wyrównanej walce pokonała 15:14 Julię Walczyk. Natomiast Marta Łyczbińska musiała uznać wyższość reprezentantki Francji Pauline Ranvier, przegrywając 11:15.

W dzisiejszych zawodach zwyciężyła Rosjanka Inna Deriglazova. Pozostałe miejsca na podium zajęły Włoszki. Na drugiej pozycji uplasowała się Alice Volpi, a na trzeciej Arianna Errigo i Valentina De Costanzo.

 

Komentarze