Grot Budowlani broni się na własnym terenie!

0
86

W meczu 2. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet zespół Grot Budowlani Łódź zmierzył się z Developresem SkryRes Rzeszów. Podkarpacka ekipa miała realne szanse na triumf z kompletem “oczek”, jednak determinacja gospodyń okazała się na tyle silna, że zdołały one wyszarpać dwa cenne punkty.

Spotkanie zaczęło się wyrównanie (2:2), jednak dzięki serii zagrywek Helene Rousseaux rzeszowianki szybko “odskoczyły” z wynikiem (2:6). Przyjmująca drużyny łódzkiej, Agata Babicz, próbowała w pojedynkę zażegnać nieudany start gospodyń, raz po raz przebijając się na lewej flance. Skuteczna gra doświadczonej siatkarki w połączeniu z błędami popełnianymi przez rywalki zmniejszyła straty punktowe do dwóch “oczek” (6:8). Przyjezdne w porę otrząsnęły się i wróciły do dawnej efektywności. Przy stanie 6:11 trener Budowlanych poprosił o przerwę, po której w aut zaatakowała Brakocević. Łodzianki deptały przeciwniczkom po piętach, lecz podkarpacka ekipa starannie opierała się ofensywie (12:17). W końcówce miejscowe ponownie uderzyły ze zdwojoną siłą, a przewaga SkyResu stopniała do trzech punktów. Rzeszowianki zdołały wytrzymać presję i triumfowały 21:25.

Siatkarki Developresu rozpoczęły drugą partię z wysokiego “c” i zdążyły na tyle poważne zagrozić rywalkom, że szkoleniowiec łodzianek wykorzystał obie przysługujące mu przerwy w ciągu zaledwie ośmiu akcji seta (1:7)! Gospodynie były wyraźnie podenerwowane sytuacją zaistniałą na parkiecie, jednak wciąż nie były w stanie wyprowadzić poprawnej akcji (2:11). W końcu odblokowała się Babicz i początkowo zmniejszyła straty zespołu do 7 “oczek”. To jakby tchnęło nowe życie w zawodniczki Grotu Budowlanych, które grały coraz odważniej (9:12). Straty siatkarek Developresu raz się zwiększały, raz zmniejszały (14:18, 18:20). Końcówka okazała się być bardzo emocjonująca i nieprzewidywalna. Najpierw w aut zaatakowała Katarzyna Zaroślińska, chwilę później łodzianki pokazały efektywny blok na Blagojević. Przyjezdne zdołały doprowadzić do remisu po 24, lecz Budowlane okazały więcej sprytu i to one przechyliły szalę zwycięstwa w tym secie na swoją stronę (27:25).

W przeciwieństwie do poprzedniej partii, od początku trzeciej odsłony miała miejsce zacięta walka punkt za punkt (3:4, 6:6). Dopiero po serii ataków ze środka rzeszowianki mogły nieco odetchnąć i złapać trzy “oczka” zaliczki. Belgijka broniąca barw podkarpackiego zespołu dorzuciła od siebie kilka zdecydowanych ataków, dzięki którym pozycja przyjezdnych była niemalże ugruntowana (8:12). Ze swojej najlepszej strony pokazała się Zaroślińska, która wyrosła na niekwestionowaną bohaterkę seta. Nieoczekiwanie łodzianki zaczęły “gonić” wynik, a skrzętnie budowane prowadzenie rzeszowianek prawie całkowicie zniknęło (19:21). Przyjezdne zachowały resztki zimnej krwi i z ogromnym trudem doprowadziły do końca partii (22:25).

Czwarta odsłona rozpoczęła się nieco korzystniej dla miejscowych, lecz rywalki szybko doprowadziły do remisu po 5. Po ataku Hawryły ze środka siatki zespół Developresu zyskał prowadzenie, które w okamgnieniu zostało zniwelowane. Znów rozgorzała zaciekła batalia, tym razem opierająca się na akcjach w kontrach oraz pasywnych blokach (9:8, 12:11). Kiedy ważyły się spotkania, Brakojević uruchomiła swoją tajną broń – atomowe zagrywki. Rzeszowianki zaczęły się gubić, co dodatkowo zwiększało szanse łodzianek na wyrównanie (21:19). W końcowych akcjach Zaroślińska i Blagojević zaatakowały w aut, jednocześnie dając przeciwniczkom niemałe powody do radości (25:20).

Tie-break zaczął się od serii gości, które skutecznie blokowały zawodniczki Budowlanych (0:4). Łodzianki nie zraziły się niezbyt dobrym początkiem, co pozwoliło im zbliżyć się do rzeszowianek na bezpieczną odległość (4:6). Chwilę później na tablicy widniał już wynik 7:7, wyraźnie napędzając gospodynie. W decydującej fazie łódzkie siatkarki miały aż dwa “oczka” zaliczki, które pozwoliły im grać spokojniej i rozważniej. Efektowny blok na Zaroślińskiej położył kres spotkaniu (15:12).

Grot Budowlani Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (21:25, 27:25, 22:25, 25:20, 15:12)

MVP: Agata Babicz

Grot Budowlani Łódź: Polańska, Śmieszek, Brakocević, Twardowska, Pencova, Babicz, Stenzel

Developres SkyRes Rzeszów: Rousseaux, Witkowska, Hawryła, Blagojević, Barakova, Mlenkova, Zaroślińska, Sawicka