PL: W Olsztynie bez niespodzianki!

10 lis 2018, 22:01

W hali Urania w Olsztynie w ramach 7. kolejki PlusLigi naprzeciw siebie stanęły miejscowy Indykpol AZS Olsztyn oraz Chemik Bydgoszcz. Gospodarze zwyciężyli w trzech partiach, ale mieli swoje problemy w pierwszej i trzeciej odsłonie.

Spotkanie nieco lepiej otworzyli gospodarze (6:4). Rywale nie spoczęli na laurach i bardzo szybko doprowadzili do remisu (7:7). Miejscowi po kilku chwilach do skutecznej gry sprzed kilku minut i wrócili do bezpiecznej przewagi (14:11). W tym momencie trener gości poprosił o czas. Wyraźnie pomogło to ekipie z Bydgoszczy. Goście znów wrócili do wyrównanej walki, a nawet sami wyszli na jednopunktowe prowadzenie (20:21). Końcówka przysporzyła nam wiele emocji. W tych decydujących chwilach skuteczniej zagrali olsztynianie i to oni zwyciężyli po grze na przewagi (30:28).

W drugą partię zdecydowanie lepiej weszli goście (5:8). To jednak nie uśpiło gospodarzy. Olsztynianie szybko ruszyli w pogoń i za kilka chwil wynik był korzystny dla nich (10:8). Od tego momentu gra przyjezdnych załamała się. Ekipa z Bydgoszczy miała problemy w przyjęciu i w ataku, z akcji na akcję dyspozycja gości wyglądała coraz gorzej (19:13). Miejscowi skutecznie wykorzystali słabość rywali. Pewnie zwyciężyli także i w drugiej odsłonie, obejmując prowadzenie w całym spotkaniu 2:0.

Trzecia partia na początek obfitowała w walkę punkt za punkt (3:3, 7:7). Żadna z ekip nie mogła “wyrwać” się na wyższe prowadzenie. Dopiero w dalszej części seta na trzy oczka odskoczyli gospodarze (16:13). W tym momencie Jakub Bednaruk poprosił o czas dla swojej ekipy. Miejscowi kontrolowali przebieg seta i wydawał się, że zmierzają pewnie do zwycięstwa. W końcówce jednak sytuacja się odwróciła. Olsztynianie nie wykorzystali piłek meczowych (24:22) i gra musiała toczyć się na przewagi. W tych decydujących chwilach więcej spokoju okazali gospodarze i to oni triumfowali (26:24).

Indykpol AZS Olsztyn – Chemik Bydgoszcz 3:0 (30:28, 25:17, 26:24)

MVP: Paweł Woicki

Indykpol AZS Olsztyn: Kańczok, Hadrava, Lux, Zniszczoł, Andringa, Kapelus, Kalinin, Pietraszko, Gil, Woicki, Warda, Urbanowicz, Żurek

Chemik Bydgoszcz: Lipiński, Vinhedo, Kovacević, Gryc, Szalacha, Siwicki, Filipiak, Akala, Lesiuk, Sieńko, Morozau, Witek, Kowalski,