Jastrzębianie wywożą z Bydgoszczy komplet punktów

1
91

Na inaugurację 15. kolejki PlusLigi Łuczniczka Bydgoszcz rozegrała spotkanie z Jastrzębskim Węglem. Niekwestionowanymi faworytami byli jastrzębianie, którzy w tym sezonie przez wszystkie mecze idą jak burza. Obyło się bez większych niespodzianek. Jedynie w trzecim secie bydgoszczanom udało się przejąć inicjatywę. Spotkanie zakończyło się na korzyść siatkarzy JSW.

Mecz otworzyli Jastrzębianie (0:1). Gospodarze szybko doprowadzili do remisu (3:3). Salvador Hidalgo Oliva za sprawą atomowych zagrywek pozwolił “odskoczyć” jastrzębianom (4:6). Bartosz Filipak popisał się asem serwisowym (5:7). Dzięki punktowym serwisom Lukasa Kampy goście wyszli na znaczne prowadzenie (7:11). Efektowne bloki siatkarzy Jastrzębskiego Węgla powiększały ich przewagę (9:15). Bydgoszczanie próbowali “gonić” wynik (14:17). O czas dla swojej drużyny poprosił Piotr Makowski (15:20). Jastrzębianie do końca kontrolowali sytuację na boisku (17:23). Seta zakończyła punktowa zagrywka Patryka Strzeżka (18:25).

Druga partia rozpoczęła się wyrównanie (1:2, 2:3). Oba zespoły przez dłuższy czas zostawały w kontakcie punktowym (5:6). Ataki (7:10). Asy serwisowe Strzeżka powiększyły przewagę jastrzębian (8:13). Chwilę później trener Łuczniczki wziął czas, a Mateusz Sacharewicz popisał się punktową zagrywką (10:13). Janowi Nowakowskiemu udało się przełamać blok gości, jednak szybko odpowiedział Hildago Oliva atakiem z drugiej linii (12:16). Także Grzegorz Kosok pewnie skontrował kilka kolejnych akcji. Przełamanie na korzyść bydgoszczan dał Filipak. Ponownie błąd przekroczenia linii dziewiątego metra popełnili gospodarze (15:21). Siatkarzom Łuczniczki udało się obronić dwie piłki setowe (18:24). Błąd Filipaka zakończył seta (18:25).

Trzecia odsłona zaczęła się na korzyść gospodarzy (3:2). Goście szybko doprowadzili do remisu, toczyła się walka punkt za punkt (5:5, 7:7). Trzy pojedyncze bloki bydgoszczan dały im pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie (11:8). Atak Olivy przerwał serię gospodarzy. Skuteczne kontry jastrzębian pozwoliły na szybkie zniwelowanie strat (15:14). Gra środkiem Nowakowskiego ponownie dała Łuczniczce przewagę (17:14), jednak fenomenalna gra blokiem siatkarzy JSW ponownie doprowadziła do remisu (18:18). Przyjezdni z każdą piłką zbliżali się do zwycięstwa. Skuteczne bloki i kontry jastrzębian zaważyły na ich triumfie. Spotkanie zakończyło się atakiem Hidalgo Olivy przy stanie 20:25.

Łuczniczka Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 18:25, 20:25)

MVP: Jakub Popiwczak

Łuczniczka Bydgoszcz: Nowakowski, Rohnka, Yudin, Sacharewicz, Filipak, Szczurek, Czunkiewicz, Jurkiewicz, Bobrowski, Sieńko, Katić, Ferens, Gromadowski, Siwicki

Jastrzębski Węgiel: Oliva, Strzeżek, Kampa, Boruch, Kosok, Touzinsky, Popiwczak, Muzaj, Bachmatiuk, De Rocco, Ernastowicz, Gil, Sobala, Gdowski