Łatwe zwycięstwo w drugim meczu polskich hokeistów turnieju w Gdańsku

16 gru 2016, 22:13

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie pokonała Ukrainę 5:1 podczas odbywającego się w gdańskiej hali Olivia turnieju EIHC. To drugie zwycięstwo w tym turnieju biało – czerwonych.

Dzisiejsze spotkanie Polski i Ukrainy był drugim spotkaniem w gdańskim turnieju dla obu drużyn. W czwartek podopieczni trenera Jacka Płachty pokonali po dogrywce Koreę Południową 6:5, zaś nasi wschodni sąsiedzi ulegli 1:5 drużynie Kazachstanu.

Dzisiejszy mecz nie był tak emocjonujący jak wczorajsza potyczka. Po dwóch tercjach biało – czerwoni prowadzili z reprezentacją Ukrainy 4:1 i losy meczu wydawały się rozstrzygnięte.

Ku uciesze zgromadzonej w Hali Olivia kibiców bardzo dobrą partię rozegrali w dniu dzisiejszym wychowankowie miejscowego Stoczniowca. W bramce bardzo dobrze spisywał się Przemysław Odrobny. W polu bardzo dobre spotkanie rozegrał Maciej Urbanowicz, który pięknym strzałem otworzył wynik spotkania oraz asystował przy golu na 4:0.

W ostatniej tercji dzisiejszego spotkania Polacy przypieczętowali zwycięstwo zdobywając bramkę na 5:1. Dzięki tej wygranej Polacy w sobotni wieczór (początek spotkania o godzinie 18.) powalczą o turniejowe zwycięstwo z ekipą Kazachstanu. Sobotni rywale biało – czerwonych w piątkowym meczu pokonali zespół Korei Południowej 4:2.

Polska – Ukraina 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Tercje: 2:0, 2:1, 1:0

Bramki: Urbanowicz (11.), Guzik (18.), Komorski (23.), Dziubiński (24.), Wajda (49.) – Kicza (31.)

Polska: Odrobny – Bryk, Pociecha, Kolusz, Zapała, Guzik – Rompkowski, Ciura, Urbanowicz, Dziubiński, Kapica – Kotlorz, Wajda, Chmielewski, Galant, Bepierszcz – Pastryk, Jaśkiewicz, Strzyżowski, Komorski, Fraszko oraz Krzemień

Trener: Jacek Płachta