Strona główna Siatkówka PlusLiga Jastrzębski Węgiel zakontraktował znanego Argentyńczyka!

Jastrzębski Węgiel zakontraktował znanego Argentyńczyka!

0

Drużyna z Jastrzębia-Zdroju pozyskała nowego przyjmującego. Jest nim były reprezentant Argentyny, Rodrigo Quiroga.

Argentyńczyk związał się z klubem rocznym kontraktem.

Przyjmujący ma na swoim koncie występy w ligach argentyńskiej (Obras Sanitarias de San Juan), włoskich Serie A2 (Bassano Volley, Pallavolo Catania, Volley Cavriagoi A1 (Tonno Callipo Vibo Valentia), bliskowschodniej (Fenerbahçe Stambuł, Kalleh Mazandaran VC, Al Nasr Dubai), greckiej (Iraklis Saloniki) oraz brazylijskiej (Vivo/Minas, Maringa Volleyball, Canoas Vole). Sezon 2017/2018 będzie dla niego powrotem na europejskie parkiety, a jednocześnie pierwszym spędzonym w PlusLidze.

Quiroga rozegrał w barwach narodowych 175 spotkań. Z kadrą swojego kraju wygrał Igrzyska Panamerykańskie (2012 r.), a także czterokrotnie zdobył wicemistrzostwo kontynentu południowoamerykańskiego (2007 r., 2011 r., 2013 r., 2015 r.). W latach 2009-2012 był jej kapitanem.

– Cieszę się bardzo, że udało nam się pozyskać tego zawodnika i że będzie on mógł pomóc nam w nadchodzącym sezonie. Myślę, że tego gracza nie trzeba przedstawiać polskim fanom. Jest dobrze znany z występów w reprezentacji Argentyny, zresztą przez dłuższy czas był jej kapitanem. Jest to zawodnik ograny na poziomie reprezentacyjnym – mówi trener Jastrzębskiego Węgla, Mark Lebedew.

Jak podkreśla sam zainteresowany, jego największą motywacją jest chęć powrotu w szeregi Albicelestes poprzez dobre występy w polskim klubie.

– Przez ostatnie lata grał poza Europą. Teraz szukał dla siebie dobrej ligi, w której mógłby potwierdzić swoją klasę. Cieszę się, że postawiliśmy na niego i możemy mu to umożliwić. Jest to zawodnik, który świetnie „czuje” i rozumie siatkówkę. Myślę, że swoim stylem gry będzie pasował do gry, którą my lubimy. Dodatkowo będzie mocno zmotywowany, by udowodnić wielu ludziom, w tym trenerowi kadry narodowej, że zasługuje na miejsce w reprezentacji Argentyny. Jeśli mam być szczery, to byłem zaskoczony, że tej klasy siatkarz był jeszcze dostępny na rynku. Jesteśmy podekscytowani faktem, że do nas przyjeżdża i że będziemy mogli rozpocząć wspólnie pracę – dodaje australijski szkoleniowiec.

Źródło wypowiedzi: jastrzebskiwegiel.pl

Komentarze