Strona główna Siatkówka PlusLiga Kolejna wygrana Mistrzów Polski

Kolejna wygrana Mistrzów Polski

0

W 13. kolejce Plus Ligi MKS Będzin podejmował zespół ZAKSA Kędzierzyn Kozle. Mistrzowie Polski wygrali 0:3 co pozwoliło im umocnić się na pozycji lidera.

Na początku pierwszej partii na prowadzenie wyszli będzinianie (0:3). Następnie serią udanych bloków popisali się zawodnicy z Kędzierzyna (3:7). Siatkarze MKS-u doprowadzili do wyrównania (9:9). Kędzierzynianie po udanej serii mocnych zagrywek wyszli na prowadzenie (11:19). Ostatecznie set zakończył się atakiem Sam Deroo (16:25)

Drugi set zaczął się dobrze dla gospodarzy dzięki serii zagrywek Krzysztofa Rejno wyszli na prowadzenie (4:1). Po czasie dla trenera ZAKSY Ferdiando De Giordi stan seta się odwrócił (4:5). Kędzierzynianie stopniowo uzyskiwali przewagę punktową dzięki dobrej zagrywce (10:15) . W dalszej części seta zawodnicy grali ,,punkt za punkt”(15:20). Partię zakończył as serwisowy Mateusza Bieńka (16:25).

Trzecia partia znów rozpoczęła się od prowadzenia zawodników MKS-u (2:0). ZAKSA wyszła jednak szybko na prowadzenie (4:8). Kędzierzynianie przez większość czasu utrzymywali czteropunktową przewagę (12:16). Dzięki dobrej zagrywce goście zwiększyli swoje prowadzenie (16:23). Set jaki i mecz zakończył się wygraną drużyny ZAKSA Kędzierzyn Koźle (18:25)

MKS Będzin – ZAKSA Kędzierzyn Koźle 0:3 (16:25,16:25,18:25)

MVP : Beniamin Toniutti

MKS Będzin :Waliński, Kozub, Ratajczak, Rejno, Arajuo, Peszko, Potera (libero)

ZAKSA Kędzierzyn Kozle : Konarski, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Deroo, Toniutti, Zatorski (libero)