Remis w Szczecinie. Pogoń podzieliła się punktami z Zagłębiem

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:24
9 gru 2016, 19:59

W meczu otwierającym 19. kolejkę Lotto Ekstraklasy Pogoń Szczecin zmierzyła się z Zagłębiem Lubin. Wyrównane spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i drużyny podzieliły się punktami.

Pierwsza część meczu była dość spokojna i gra toczyła się głównie w środku pola. Oba zespoły były blisko zdobycia bramki, jedynie po stałych fragmentach gry. W 11. minucie szansę na gola zmarnowali gospodarze, po rzucie wolnym piłka trafiła do Rafała Murawskiego, a ten płasko uderzył i pomylił się minimalnie. W 18. minucie natomiast, Juras strzałem z rzutu wolnego z około 22. metra posłał futbolówkę tuż obok słupka. Żaden z zespołów, nie potrafił przeprowadzić już więcej groźnej dla rywala sytuacji i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo.

Na początku drugiej połowy niewiele się zmieniło. Zagłębie pierwszą obiecującą akcję przeprowadziło dopiero w 56. minucie, strzałem zakończył ją Vlasko, zabrakło mu jedynie precyzji. Jednak ta sytuacja przebudziła gości, którzy złapali wiatr w żagle i w 62. minucie po ogromnym błędzie Słowika, wyszli na prowadzenie, bowiem po dośrodkowaniu Janusa z prawej strony, bramkarz nie złapał piłki, ta spadła pod nogi Buksy, który z metra wbił ją do siatki. Z prowadzenia goście nie cieszyli się jednak długo. W 64. minucie gola wyrównującego dla Pogoni zdobył Adam Frączczak, który wykorzystał podanie od Rapy i z kilku metrów wpakował piłkę do bramki. Gra nabrała tempa, goście po chwili mogli znów prowadzić, jednak Słowik popisał się doskonałą interwencją i obronił strzał Buksy. Do końca spotkania żadna z drużyn nie potrafiła już umieścić piłki w bramce i mecz zakończył się remisem.

Bramki: 62′ Buksa, 64′ Frączczak.

Żółte kartki: 49′ Janus, 59′ Kubicki, 80′ Todorovski, 87′ Zwoliński.