Strona główna Siatkówka PlusLiga Kolejni wychowankowie Akademii Talentów w Jastrzębskim Węglu

Kolejni wychowankowie Akademii Talentów w Jastrzębskim Węglu

0

W nadchodzącym sezonie ligowym w seniorskiej drużynie Jastrzębskiego Węgla będą występować dwaj zawodnicy wywodzący się z Akademii Talentów JW – Marcin Ernastowicz i Karol Gdowski.

Pierwszy z wymienionej dwójki młodych siatkarzy występuje na pozycji przyjmującego. Urodził się 31 lipca 1997 roku. Mierzy 192 cm wzrostu i waży 75 kg. Do Akademii trafił w pierwszej klasie liceum, którego jest już absolwentem. Jego macierzystym klubem jest Kaniasiatka Gostyń. Na swoim koncie ma już mistrzostwo oraz wicemistrzostwo Polski juniorów.

Drugi z nowych graczy pierwszego zespołu występuje na pozycji libero. Pochodzi z Brzeska, a pierwsze siatkarskie kroki stawiał w tamtejszym Gryfie. Urodził się 10 lutego 1999 roku. Mierzy 182 cm wzrostu i waży 85 kg. W Akademii Talentów jest od sezonu 2013/2014. Najpierw występował na pozycji przyjmującego, a obecnie gra na libero. Jest mistrzem Polski młodzików oraz mistrzem Polski kadetów.

– “Akademia Talentów to niezwykle ważny projekt dla Klubu, więc przyjemnością jest móc dołączyć kolejnych dwóch jej adeptów do pierwszego zespołu. Wszyscy zawodnicy z Akademii, którzy trafiali wcześniej do PlusLigi, a więc Kuba Popiwczak, Konrad Formela oraz Radek Gil, byli graczami prezentującymi solidny poziom. To mówi samo przez się na temat pracy wykonywanej przez trenerów Akademii. Co więcej, trafili do nas chłopcy o świetnych charakterach i gotowi do ciężkiej pracy. Tego samego też oczekujemy od dwójki nowych akademików” – mówi Mark Lebedew, trener Jastrzębskiego Węgla.

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl

Komentarze