Kwal. ME 2017: Ważna wygrana z Węgierkami

0
1338

W spotkaniu ostatniej kolejki grupy C kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy, polskie siatkarki w czterech setach pokonały gospodynie turnieju.

Już na początku meczu węgierski zespół przejął inicjatywę (8:10). Powiększenie prowadzenia ułatwiły mu Polki, które nieskutecznie atakowały bądź zatrzymywane były przez blok przeciwniczek (13:18). Pod koniec partii podopieczne Jacka Nawrockiego złapały wiatr w żagle i odrobiły niemalże wszystkie straty punktowe, jednak szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Węgierek (23:25).

Polki podrażnione porażką w poprzednim secie zmobilizowały się i szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie (9:5). Wiodącą postacią tej odsłony była rozgrywająca Joanna Wołosz, która pomogła rozwinąć skrzydła naszym atakującym. Świetną grą w bloku popisały się także Kamila Ganszczyk i Martyna Grajber (19:9). Znakomicie spisujące się polskie siatkarki pewnie wygrały seta 25:14.

Węgierki z impetem przystąpiły do trzeciej partii, wypracowując sobie skromną przewagę 7:10. Polki, za sprawą świetnie grającej na przyjęciu Malwiny Smarzek, szybko zdążyły odrobić straty (17:17). Końcowy fragment trzeciej partii należał do naszych reprezentantek, które wygrały seta do 20.

Gospodynie, czując widmo porażki, od początku czwartego seta grały bardzo niepewnie (10:3). Polki zaczęły być coraz bardziej rozluźnione, co Węgierki bardzo sprytnie wykorzystały – dość szybko doprowadziły do stanu 15:14. Jednak w decydującym momencie Biało-Czerwone powróciły do dawnego skupienia i w dobrym stylu zakończyły spotkanie (25:22).

Kolejne mecze kwalifikacjyjne grupy C do Mistrzostw Europy 2017 zostaną rozegrane w Bielsku-Białej w dniach 23-25 września.

Polska – Węgry 3:1 (23:25, 25:14, 25:20, 25:22)

Polska: Wołosz, Tomsia, Kąkolewska, Ganszczyk, Grajber, Smarzek, Witkowska, Krzos, Kaliszuk, Twardowska, Efimienko

Węgry: Horvath, Nagy, Kotel, Szakmary, Doby, Liliom, Molcsanyi, Talas, Villam, Bleicher