Strona główna Siatkówka Mistrzostwa Europy ME U-19: Polki pokonują gospodynie bez straty seta!

ME U-19: Polki pokonują gospodynie bez straty seta!

0
foto: u20.women.2017.volleyball.fivb.com/

Kolejne spotkanie w ramach Mistrzostw Europy przyniosło naszym juniorkom batalię przeciwko Albankom. Biało-Czerwone nie dały dojść przeciwniczkom do głosu, pozwalając im na ugranie w całym meczu jedynie 28 “oczek”.

Polki rozpoczęły spotkanie od zbudowania trzypunktowej przewagi (6:3). Z akcji na akcję prowadzenie Biało-Czerwonych zwiększało się, a miejscowe nie mogły znaleźć sposobu na zatrzymanie przeciwniczek. Do świetnej dyspozycji na skrzydłach polskie siatkarki dorzuciły skuteczną grę blokiem (16:8). Podopieczne trenera Kawki triumfowały 25:13.

Drugi set również zaczął się po myśli przyjezdnych. Wysoki poziom gry pozwolił naszym reprezentantkom na szybkie “odskoczenie” z wynikiem (9:3), dodatkowo Albanki od dłuższego miały poważne problemy z utrzymaniem piłki w boisku. Polska ofensywa była nie do zatrzymania. Ponownie byliśmy świadkami imponującego stanu punktowego, mianowicie 25:6!

Polki ewidentnie napędzone sukcesami w poprzednich partiach niemalże od razu rzuciły się do ataku (6:2). Po raz kolejny Biało-Czerwone zanotowały serię “oczek”, co wyraźnie deprymowało rywalki, nie dając im szansy na nawiązanie kontaktu. W końcówce zespołowi Waldemara Kawki kilka razy zdarzyło się gorzej przyjąć zagrywkę gospodyń, lecz nie przeszkodziło to gościom w zwyciężeniu w całym spotkaniu 3:0 (25:9).

Polska – Albania 3:0 (25:13, 25:6, 25:9)

Polska: Jagła, Stysiak, Górecka, Bałuk, Laskowska, Zaborowska, Gryka, Garstka, Szczurowska, Centka, Ciesielska

Albania: Kiri, Memia, Qershia, Precetaj, Beshiri, Terpollari, Guci, Gjata, Ibrahimi, Fetaj, Rexhepi, Dodani

Komentarze