Piła: Kaczyńska i Kulka z tytułami Mistrzów Polski w półmaratonie

3 wrz 2018, 18:48

Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard) oraz Szymon Kulka (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) zdobyli złote medale Mistrzostw Polski w półmaratonie. Bieg odbył się w Pile, a najlepszy czas dnia uzyskał Silas Mwetich 1:03:45 godziny.

Polskie biegi na dystansie maratonu czy półmaratonu cieszą się ogromną popularnością wśród zawodników różnych narodowości. Najczęściej takie zawody wygrywają biegacze z Afryki, choć zdarzały się oczywiście również europejskie zwycięstwa. W Pile jednak sensacji nie było, a wśród mężczyzn zwyciężył Kenijczyk Silas Mwetich z czasem 1:03:45 godziny. Wśród kobiet najlepsza była jego rodaczka Agnes Chebet – 1:14:00 godziny.

Wraz z tym półmaratonem rozegrane zostały Mistrzostwa Polski i wygrali je odpowiednio Paulina Kaczyńska (dobrze znana z lekkoatletycznej bieżni) oraz Szymon Kulka. 27-letnia zawodniczka przebiegła ten dystans w czasie 1:14:28 godziny, zaś 25-latek w 1:05:13 godziny.