Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Oficjalnie: Reprezentant Rumunii w Cracovii

Oficjalnie: Reprezentant Rumunii w Cracovii

0

Jakiś czas temu pisaliśmy na naszej stronie o tym, że reprezentant Rumunii zagra w Cracovii –TUTAJ. Dzisiaj oficjalnie podpisał kontrakt z nowym zespołem.

Zanim jednak rumuński zawodnik trafił do drużyny z Krakowa, grał w Dinamie Bukareszt, czyli w stolicy swojego kraju. Co więcej, Hanca również miał oferty z innych państw świata, takich jak np: Arabia Saudyjska, czy też Cypr. Jednakże, jeśli chodzi o pierwsze państwo z wymienionych, sam zawodnik skomentował to w ten sposób:

Miałem oferty z Arabii i Cypru, ale w Arabii kobiety nie mają wstępu na trybuny i żona nie mogłaby mnie oglądać. Dlatego wybrałem Cracovię. Celem Cracovii jest awans do europejskich pucharów. Drużyna jest bardzo dobra, a trener jest bardzo ambitny. Myślę, że może nawet walczyć o mistrzostwo Polski – przyznał Rumun. – mówi Sergiu Hanca, który przeniósł się do Pasów z Dinama Bukareszt” – poinformował na łamach strony SportoweFakty.

Ponadto, “Pasy” za transfer prawego napastnika zapłaciły 60.000 Euro, a wcześniej Dinamo Bukareszt przy ofercie z Legii Warszawa chciało 1.000.000 Euro.

Powodami, dla których 26-letni Sergiu Hanca nie chciał dalej grać w Bukareszcie były dwa: po pierwsze jego kontrakt wygasa za sześć miesięcy, a po drugie nie spodobało mu się to, jak jego żona – Andrea – została potraktowana przez kibiców Dinama, którzy jej naubliżali. Gdy tylko Sergiu dowiedział się o tej sytuacji, poprosił o rozwiązanie kontraktu z zespołem.

Zawodnik w dniu dzisiejszym podpisał trzy i pół letni kontrakt z krakowskim zespołem.

 

Komentarze