Kolejne zwycięstwo Chemika Police!

12 sty 2019, 19:26

W meczu trzynastej kolejki Ligii Siatkówki Kobiet, Chemik Police na własnym parkiecie podejmował klub z Bydgoszczy. Gospodynie, jak dotąd zanotowały tylko jedną porażkę wypracowując bilans 12:1. Drużyna Pałacu Bydgoszcz zwyciężyła w ostatnich dwóch spotkaniach z ŁKS Commercecon Łódź oraz E.Leclerc Radomianka Radom, a na swoim koncie mają osiem wygranych spotkań.

Mecz lepiej rozpoczęły bydgoszczanki (1:3) i przez pół seta utrzymywał kilkupunktowe prowadzenie (11:14).  Jednak od tego momentu gospodynie podjęły walkę i dość szybko doprowadziły do remisu (15:15,17:17). Między innymi przez liczne błędy w zagrywce przyjezdnych oraz świetne wykonywany ten element przez Marlene Pleśnierowicz, zdołały wyjść na prowadzenie (21:20), którego nie wypuściły do końca tej partii (25:23).

Drugi set miał identyczny początek, jak ten pierwszy (1:3). W tej odsłonie jednak, chemiczanki pilnowały wyniku (6:5) oraz budowały swoją przewagę ( 15:12, 18:14,21:15). Ostatecznie bardzo pewnie zwyciężyły 25:19.

Początki setów, to w tym spotkaniu ewidentnie nie była mocna strona Chemika Police. Trzecia partia rozpoczęła się od wyniku 1:5. Mimo utrzymującej się straty do przyjezdnych (9:12), gospodynie znów zawalczyły o wynik i zdołały wyjść na prowadzenie (16:13, 22:20). Końcówka znów należała do gospodyń, które wygrały 25:21

Składy :

Chemik Police: Bednarek, Łukasik, Pleśnierowicz, Chojnacka, Gamma, Mędrzyk, Krzos, Grajber

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz: Krzywicka, Gałucha, Polak- Balmas, Mazurek Różyńska, Jagła

Chemik Police – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0           ( 25:23, 25:19, 25:21)