Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie Ryoyu Kobayashi zwycięzcą 67. Turnieju Czterech Skoczni, drugie miejsce dla Dawida Kubackiego

Ryoyu Kobayashi zwycięzcą 67. Turnieju Czterech Skoczni, drugie miejsce dla Dawida Kubackiego

0

67. Turniej Czterech Skoczni zakończył się. Ryoyu Kobayashi zwycięzcą dzisiejszego konkursu oraz całości zawodów, od Oberstdorfu aż do Bischofshofen.

Bardzo słaba forma polskich skoczków, z wyjątkiem Dawida Kubackiego

Występu na 67. Turnieju Czterech Skoczni do udanych na pewno nie będą zaliczać zarówno Kamil Stoch, jak i Piotr Żyła, czy też Stefan Hula.

Jeśli chodzi o 27-letniego, polskiego skoczka, Dawida Kubackiego, jego skok w pierwszej serii mógł się podobać, Polak wylądował na 138 metrze i miał szansę na podium, którą też wykorzystał. Drugi skok Dawida był już słabszy, gdyż skoczył o osiem metrów bliżej.

Kamil Stoch zajął w dzisiejszym konkursie miejsce 12, natomiast Piotr Żyła miejsce 13, Stefan Hula był 36. Maciej Kot na miejscu 40, a Jakub Wolny miejsce 45.

Jak widać, są to bardzo odległe miejsce reprezentantów Polski.

Niesamowity Ryoyu, od razu zwycięstwo w tak dużym turnieju

Zaraz po rozpoczęciu się sezonu zawodów w skokach narciarskich, młody, wielce utalentowany 22-letni Japończyk Ryoyu Kobayashi wygrywa największy turniej. Po pierwszej serii, Kobayashi był na 4.miejscu z odległością 135 metrów. W serii finałowej, jego skok to 137.5 metra.

Tym samym, Ryoyu Kobayashi wygrywa cały, 67. Turniej Czterech Skoczni.

Dobre skoki Dawida Kubackiego i drugie miejsce w dzisiejszym konkursie

Cieszą skoki Dawida Kubackiego, pomimo tego że ten drugi nie był zapewne tak dobry, jak chciałby tego sam skoczek. Kubacki zajął dzisiaj drugie miejsce, przed Niemcem Markusem Eisenbichlerem.

67. Turniej Czterech Skoczni

W całej niemiecko-austriackiej serii, Dawid Kubacki był najlepszy ze wszystkich, reprezentantów Polski. Ogólna klasyfikacja lepsza jednak dla dwóch zawodników z Niemiec: Stefana Leyhe i Markusa Eisenbichlera oraz Japończyka Ryoyu Kobayashiego.

 

Komentarze