Strona główna Siatkówka PlusLiga Wiemy, kiedy ruszy PlusLiga 2019/2020!

Wiemy, kiedy ruszy PlusLiga 2019/2020!

0
Logo PLS

Władze Polskiej Ligi Siatkówki okryły karty! Dzisiaj poznaliśmy najważniejsze szczegóły sezonu 2019/20.

Zmagania klubowe rozpoczną się 23.10 meczem o Superpuchar Polski w Arenie Gliwice.

Inauguracja PlusLigi została zaplanowana na 26.10, natomiast zakończenie rozgrywek przewidziano na 09.05.

Będziemy w sezonie 2019/20 obchodzić jubileusz dwudziestolecia, pragniemy więc, by te rozgrywki miały wyjątkowy przebieg – podkreśla Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki. – Jednocześnie mamy bardzo ważny czas dla polskiej siatkówki – rok olimpijski. W naszym kalendarzu musieliśmy więc uwzględnić także interes mistrzów świata. Liczę, że udało się wypracować kompromis, który sprawi, że reprezentacja będzie mieć czas na przygotowania, a PlusLiga będzie równie atrakcyjna i emocjonująco, co w poprzednich dwóch sezonach.

Co ciekawe, zwiększy się liczba drużyn, które będą walczyć w fazie play-off. Od teraz o miano najlepszej będzie rywalizować nie 6, a 8 zespołów.

O zmianie systemu zdecydowały dwa główne argumenty – mówi Kryspin Baran, prezes zarządu Aluron Virtu Warty Zawiercie. – Po pierwsze czołowe kluby nie chciały powtórki z ostatniego sezonu, gdy długo czekały na swoje mecze półfinałowe. Drugi argument to fakt, że w PlusLidze obserwujemy wyrównanie się poziomu, szczególnie w środku stawki, i jest osiem, może dziewięć drużyn, które są w stanie rywalizować z najlepszymi. Stąd w naszej ocenie szóstka w fazie play-off to zbyt mało – dodaje.

Pierwsza runda play-off rozgrywana będzie do dwóch wygranych meczów, przegrani z tej rywalizacji utworzą pary walczące o miejsca 5-6 i 7-8. Drużyny wyżej sklasyfikowane po zakończeniu fazy zasadniczej rywalizować będą o miejsca 5-6, natomiast drużyny niżej sklasyfikowane po zakończeniu fazy zasadniczej zagrają o miejsca 7-8.

W półfinale i finale rywalizacja będzie trwała na takich samych zasadach, co w sezonie 2018/19 – odpowiednio do dwóch i trzech zwycięstw.

Źródło: informacja prasowa PLS

Komentarze