Strona główna Siatkówka PlusLiga Dwóch reprezentantów Belgii zagra w ONICO Warszawa!

Dwóch reprezentantów Belgii zagra w ONICO Warszawa!

0

Podstawowi zawodnicy Czerwonych Smoków podpisali kontrakty ze stołecznym zespołem.

Igor Grobelny przyszedł do ONICO Warszawa z Cuprum Lubin, które zajęło 11. pozycję w tabeli PlusLigi. Młody przyjmujący będzie miał możliwość przedłużenia kontraktu po zakończeniu sezonu 2019/2020.

Igora znamy naprawdę dobrze, bo przez kilka lat występował w PlusLidze, czy to w Radomiu, czy w Lubinie. Najbliższy sezon będzie dla nas bardzo intensywny – wszak bierzemy udział we wszystkich możliwych rozgrywkach, począwszy od Superpucharu Polski zakończywszy na Lidze Mistrzów – a sprowadzenie takiego zawodnika, jak Igor, który mimo wciąż młodego wieku jest już graczem doświadczonym, da trenerowi większe pole manewru – przyznał prezes ONICO, Piotr Gacek.

W moim życiu i karierze siatkarskiej nadszedł odpowiedni moment, by zacząć zdobywać medale i pokazywać się nie tylko w kraju, ale też na arenie międzynarodowej, w Lidze Mistrzów. Możliwość gry w tych rozgrywkach była dla mnie dodatkową zachętą. Jestem świadomy, że może być mi ciężko przebić się do pierwszej szóstki, bo ONICO ma na mojej pozycji naprawdę świetnych zawodników, ale przed nami bardzo dużo meczów do zagrania i wierzę, że dostanę od trenera szansę – powiedział nowy przyjmujący ONICO.

Bram van den Dries jest atakującym, który zastąpi Bartosza Kurka. Belg w minionym roku bronił barw francuskiego Rennes Volley 35.

Brama obserwowaliśmy już od jakiegoś czasu i rozważaliśmy jego kandydaturę w kontekście gry dla ONICO. To gracz, który w przeszłości z powodzeniem występował m.in. we Włoszech, Francji, Belgii czy Turcji, a my przed wyczerpującym i długim sezonem 2019/2020 potrzebujemy szerokiej kadry z doświadczonymi i prezentującymi wysoki poziom zawodnikami. Bram spełnia oba te warunki – powiedział Piotr Gacek, prezes ONICO Warszawa.

Gdy otrzymałem ofertę z ONICO, nie zastanawiałem się nawet chwili, nie miałem żadnych wątpliwości, że to dla mnie odpowiednie rozwiązanie. Doskonale wiem, że Warszawa to nie tylko świetne miejsce do grania w siatkówkę, ale też do życia. A dodatkową zachętą była osoba trenera Anastasiego, który niedawno podpisał kontrakt z klubem – powiedział nowy atakujący stołecznych.

Przypomnijmy, że szeregi ONICO zasilą także Patryk Niemiec, Michał Kozłowski, Piotr Nowakowski i Kevin Tillie.

Źródło: www.onicowarszawa.pl

Komentarze