Zasłużone zwycięstwo PTPS-u Piła

0
181

W 6. kolejce ORLEN Ligi siatkarki KSZO Ostrowiec podjęły we własnej hali rywalki z Piły. Oba zespoły grały z ogromnym zaangażowaniem. Niestety, gospodynie przegrały w czterech setach.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie od mocnego uderzenia (5:5). Dzięki świetnej dyspozycji Alicii Ogoms, PTPS wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie (5:8). Dobra gra pilanek owocowała rosnącą z akcji na akcję przewagą punktową. Przyjezdne najwięcej punktowały w kontrach i blokach. Pod koniec seta gospodynie próbowały gonić wynik, jednak przyjezdne były nie do zatrzymania (16:21). Tym razem ostrowczanki musiały uznać wyższość rywalek (20:25).

Początek drugiej partii ponownie był bardzo wyrównany (2:2). Chwilowe prowadzenie gospodyniom dała Joanna Kapturska, która kończyła wszystkie piłki. Przewaga KSZO wzrastała dzięki asom serwisowym Julii Piotrowskiej. Na tym seria ostrowianek się skończyła. Punktować zaczęły pilanki, którym udało się doprowadzić do wyrównania (18:18). Żadna z drużyn nie zwalniała tempa. Rozegrała się walka na przewagi, z której zwycięsko wyszły gospodynie (26:24).

Trzeci set lepiej zaczął się dla przyjezdnych (4:6). Pilanki z każdą akcją powiększały swoją przewagę (8:12). Jednak kolejne piłki należały do gospodyń, które nie tylko doprowadziły do remisu, ale też objęły prowadzenie (13:12). Alexis Austin szybko zdołała zniwelować straty do rywalek (16:16). Od tej pory siatkarki PTPS-u ponownie grały na bardzo wysokim poziomie, co zaowocowało zwycięstwem w tej partii (20:25).

Czwarty set od początku należał do drużyny z Piły (0:3). Gospodynie szybko doprowadziły do wyrównania (7:7), jednak po chwili PTPS znów miał kilka punktów zaliczki (9:12). Pilskie siatkarki zdawały się kontrolować sytuację na boisku. Atakująca Austin brylowała w każdym aspekcie gry (13:18). Do końca meczu to właśnie ona prowadziła grę swojej drużyny. Świetną grę blokiem dołożyła Agata Babicz. Niespodziewanie spotkanie zakończyło się na korzyść pilanek (19:25).

KSZO Ostrowiec S.A. – PTPS Piła (20:25, 26:24, 20:25, 19:25)

MVP: Alexis Austin

KSZO Ostrowiec S.A.: Kapturska, Ściurka, Szpak, Piotrowska, Pierre, Soter, Pawlukowska, Brzoska, Colik, Polak, Stroiwąs, Czyżnielewska, Thaka, Ciesielczyk, Urbańska

PTPS Piła: Austin, Kwiatkowska, Ogoms, Babicz, Dumancić, Szubert, Markiewicz, Kucharska, Piśla, Baran, Kukulska, Stencel, Markiewicz, Urban