LM: Dąbrowianki z awansem do Ligi Mistrzyń!

19 lis 2016, 18:56

W rewanżowym spotkaniu 3. rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzyń dąbrowianki po raz kolejny zmierzyły się z VK AGEL Prościejów. W pierwszym spotkaniu tych drużyn Polki zwyciężyły 3:1. Na swoim terenie dopełniły dzieła, wygrywając tym samym rezultatem 3:1((25:19, 23:25, 25:19, 26:24) i awansowały do fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

Na początku pierwszej partii to przyjezdne przejęły kontrolę nad wynikiem (2:6). Gra polskiej drużyny nie zadowalała (4:7). W rozgrywkach europejskich bez zmiany pozostały przerwy techniczne. Na pierwszą Polki schodziły z trzypunktową stratą (5:8). Gra z piłki na piłkę poprawiała się. Dąbrowianki w końcu odrobiły straty (9:9), po czym zawodniczki z Prościejowa zdobyły trzy punkty z rzędu (9:12). Polki znów odrobiły straty (14:14). Na drugą przerwę techniczną przyjezdne schodziły z jednym punktem przewagi (15:16). Już za chwilę powiększyły swoje prowadzenie  na 15:18. Kolejny już raz dąbrowianki powróciły do wyniku (19:19) i wyszły na prowadzenie (23:19). Potrójny blok i piłka setowa dla Dąbrowy Górniczej (24:19). Atak Kaliszuk i pierwsza partia trafia na konto polskiej drużyny (25:19).

Drugi set rozpoczął się od długotrwałego remisu (6:6). Dąbrowianki uciekły na dwa “oczka” (7:5), które szybko odrobiła czeska drużyna (7:8). Za chwilę to one prowadziły dwoma punktami (8:10). Dąbrowianki zbliżyły się na jeden punkt (13:14). Remis 18:18 i za moment prowadzenie Polek (19:18). W końcówce lepsze okazały się przyjezdne (19:23). Dąbrowianki odrobiły dwa punkty stary (21:23). Piłka setowa dla gości (21:24). Dwie piłki setowe obronione przez gospodynie (23:24). W 9 metr trafia zawodniczka Prosciejowa i wygrywają w drugiej partii 23:25.

Na początku skromne prowadzenie gości 0:2, szybko odrobione przez gospodynie (2:2). Utrzymywał się remis (5:5). Dwa kolejne punkty wpadły na konto przyjezdnych (5:7). Długo się nie nacieszyły, gdyż od razu straty odrobiły Polki (7:7). Dąbrowianki uzyskały sześciopunktową przewagę (16:10). Awans do Ligi Mistrzyń był coraz bliżej (20:12). Polki nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa w tym secie i ostatecznie wygrały 25:19 i dzięki czemu zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzyń!

Początek czwartej partii rozpoczął się na plus dla Polek (3:1). Już za chwilę rywalki doprowadziły do remisu (3:3), który utrzymywał się dłuższy czas (7:7). O jeden punkt lepsze były czeszki (10:11). Wtedy odpaliły dąbrowianki (15:12). Z prowadzenia nie cieszyły się długo, gdyż przyjezdne zbliżyły się na punkt (15:14). Przy stanie 16:14 miała miejsce nie miła sytuacja. Jednej z zawodniczek Prosciejowa niefortunnie wykręciła się stopa. Rywalki doprowadziły do remisu 17:17, a zaraz po tym dwie kolejne akcje zapisały się na konto gospodyń (19:17). Na dwupunktowe prowadzenie wyszli goście (19:21). Do równowagi znów doprowadziły dąbrowianki (21:21). Ostatecznie zwyciężyły 26:24.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – VK AGEL Prościejów 3:1 (25:19, 23:25, 25:19, 26:24)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Ganszczyk, Dziękiewicz, Kaliszuk, Scott, Drabek, Miros, Weiss, Horka, Lemańczyk, Smidova, Castiglione, Ganszczyk, Sobolska, Paszek, Ciesiulewicz,

VK AGEL Prościejów: Basa, Frigo, Herelova, Hindriksen, Kovarova, Matienzo, Wihnmaier, Gambova, Nova, Rodriguez Lopez, Tinklova, Trnkova