Strona główna Pilka reczna Europejskie puchary Mistrzynie Polski zawalczą w eliminacjach o Ligę Mistrzyń

Mistrzynie Polski zawalczą w eliminacjach o Ligę Mistrzyń

0

Nie spełniły się marzenia zawodniczek, działaczy, jak i samych kibiców z Lublina w sprawie tegorocznej Ligi Mistrzyń. Tym razem MKS Selgros nie otrzymał bezpośredniego miejsca w fazie grupowej tych najbardziej prestiżowych rozgrywek w Europie i będzie musiał o to zawalczyć w eliminacjach.

W ostatnich trzech sezonach Mistrzynie Polski miały zapewniony udział w fazie grupowej na mocy specjalnej umowy pomiędzy klubem oraz Europejską Federacją Piłki Ręcznej. Po jej wygaśnięciu wszystko wróciło do szarej rzeczywistości, czyli Biało-zielone nie były pewne, czy dane im będzie wystąpić czwarty raz z rzędu w meczach grupowych, czy też powróci dawny koszmar, czyli eliminacje.

Ostatecznie włodarze EHF zdecydowali się dać Polkom szansę jedynie w eliminacjach. W nich rywalizować będzie aż 12 zespołów, a przepustkę do głównych rozgrywek uzyskają tylko trzy najlepsze ekipy. Drużyny te zostaną podzielone na trzy grupy, z których awans uzyskają jedynie zwycięzcy.

Losowanie turniejów kwalifikacyjnych odbędzie się 29. czerwca o godzinie 13.00 w Wiedniu i będzie je można śledzić za pośrednictwem stron EHF na portalach społecznościowych.

www.ehfcl.com

Komentarze