Strona główna Pilka reczna Europejskie puchary Nafciarze ponownie z dziką kartą! Obie polskie ekipy w głównych rozgrywkach!

Nafciarze ponownie z dziką kartą! Obie polskie ekipy w głównych rozgrywkach!

0

W piątkowe południe przy pomocy swojej strony internetowej EHF poinformowało o obsadzie rozgrywek Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Najważniejszą informacją dla Polaków jest fakt, iż znowu ujrzymy tam dwie najlepsze drużyny Superligi, a co najważniejsze, że znowu tak kielczanie, jak i płocczanie walczyć będą w głównych grupach.

Po reformie rozgrywek niezwykle ważne stało się, aby trafić do grupy A lub B, gdyż tam dzieje się prawdziwa walka w Lidze Mistrzów. Z obu grup do kolejnej fazy wychodzi aż sześć drużyn, więc prawdopodobieństwo udziału w fazie top16 jest bardzo wysokie.

Dzięki udanym ostatnim sezonom Orlen Wisła Płock ponownie otrzymała dziką kartę od Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż płocczanie pokazali, że należą już od dłuższego czasu do ścisłej czołówki Europy.

Losowanie fazy grupowej odbędzie się 1. Lipca o godzinie 13.00 w Glostrup w Danii, a będzie je można śledzić na żywo przy pomocy oficjalnej telewizji federacji, czyli ehfTV.com. Polskie drużyny nie mogą trafić na siebie na tym etapie, więc w jednej z grup ujrzymy popularnych Nafciarzy, zaś w drugiej zagoszczą Mistrzowie Polski z Kielc.

www.ehfcl.com

Komentarze