Pewne zwycięstwo Impelu

0
49

W 12. kolejce ORLEN Ligi siatkarki Impelu Wrocław podjęły na własnym terenie ekipę z Legionowa. Gospodynie były faworytkami dzisiejszego spotkania i przez większą jego część udowadniały swoją wyższość. Legionowiankom udało się stawić opór wrocławiankom dopiero w trzecim secie.

Spotkanie rozpoczęło się wyrównanie (2:2, 4:4). Efektowna gra w bloku pozwoliła wrocławiankom wypracować przewagę (9:6). Siatkarki obu drużyn popełniały masę błędów, szczególnie w polu serwisowym (12:9). Legionowianki utknęły w martwym punkcie. Prowadzenie gospodyń zwiększało się z akcji na akcję (17:9). Skuteczne ataki Joanny Kaczor i Michi Hancock zaważyły na zwycięstwie Impelu. Wrocławianki zakończyły seta podwójnym blokiem (25:13).

Początek drugiej partii dał nam grę punkt za punkt (4:4). Siatkarki Impelu ponownie “odskoczyły” rywalkom (10:6). Przyjezdne próbowały gonić wynik, efektownymi atakami popisywała się Monika Bociek (14:9). Pomimo błędów popełnianych przez wrocławianki, legionowianki nie zdołały odrobić strat. Musiały one uznać wyższość rywalek (25:18).

Trzeci set niespodziewanie lepiej rozpoczęły przyjezdne (3:4). Gospodynie szybko zdołały odrobić straty (5:5), chwilę później uzyskały one znaczne prowadzenie (11:7). Po stronie Legionovii przebudziły się Bociek i Rasińska. Niespodziewanie przewaga wrocławianek zmalała do dwóch punktów (13:11). Gospodynie zaczęły popełniać coraz więcej błędów, co skrzętnie wykorzystały przyjezdne (14:14). Zespoły grały z bliskim kontakcie punktowym. Skuteczna gra w kontrze pozwoliła siatkarkom Impelu odzyskać skromną przewagę (19:17). Trener Legionovii poprosił o czas dla swoich podopiecznych. Przyjezdne podjęły walkę w końcówce, jednak gospodynie były bardzo zdeterminowane, aby zakończyć spotkanie w trzech setach (22:21). Punktowa zagrywka Impelu zakończyła spotkanie (25:22).

Impel Wrocław – Legionovia Legionowo 3:0 (25:13, 25:18, 25:22)

MVP: Agata Sawicka

Impel Wrocław: Kossanjowa, Ptak, Konieczna, Kąkolewska, Cembrzyńska, Kaczor, Bałucka, Hancock, Wysocka, Mędrzyk, Courtney, Sikorska, Sawicka, Stasiak

Legionovia Legionowo: Zakościelna, Pacak, Grzelak, Rasińska, Wawrzyniak, Mikołajewska, Chojnacka, Połeć, Grabka, Bociek, Alagierska, Bączyńska, Korabiec, Adamek