Bielszczanki wygrywają po wielkiej walce

17 gru 2016, 20:40

W ramach 12. kolejki ORLEN Ligi BKS Profi Credit Bielsko-Biała podejmował  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Spotkanie zakonczyło się dopiero w tie-breaku, z wygranej mogły cieszyć się gospodynie.

Pierwsza partia była wręcz pogromem dla bielszczanek. Ich gra była chaotyczna, nie radziły sobie w obronie. Siatkarki z Ostrowca prowadziły przez całą pierwszą partię, z minuty na minutę powiększając dystans punktowy. Joanna Kapturska była liderką swojej drużyny i poprowadziła ją do wygranej w pierwszym secie (11:25).

Na boisku w drugim secie pojawiły się młode zawodniczki BKS-u, Wiktoria Szumera i Aneta Wilczek. Partia była wyrównana od samego początku, zespoły były w ciągłym kontakcie punktowym. Ciężko było wysunąć się na prowadzenie i je utrzymać. Przyjezdnym  udało się to w samej końcówce i wygrały partię (20:25).

Trzeci set również padł łupem bielszczanek. Aleksandra Trojan wykazywała się niezwykłą skutecznością i wyrosła na liderkę BKS-u. Gospodynie nakręcały się swoją dobrą grą i z każdą chwilą zblizały się do zwycięstwa w secie. Partia zakończyła się szczęśliwie dla bielszczanek (25:18).

Kolejna partia była kopią poprzedniej, bielszczanki napędzone sukcesem w trzecim secie był nie do zatrzymania. Wypracowały wysoką przewagę i mogły czuć się bezpiecznie. As serwisowy Magdaleny Gryki zakończył czwartą partię (25:14).

Tie-break nie wyglądął inaczej niż poprzednie dwie partie. Bielszczanki prowadziły od samego jego początku. Dzięki temu mogły spokojnie dokończyć spotkanie. Mecz zakończył atak Soni Mikyskovej (15:10).

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2 (11:25, 20:25, 25:18, 25:14, 15:10)

MVP: Aleksandra Trojan

BKS Profi Credit Bielsko-Biała: Gryka, Skrzypkowska, Trojan, Mikyskova, Mucha, Moskwa, Wojtowicz, Wilczek, Wańczyk, Szumera, Perlińska, Pasznik, Brzezińska, Staniucha-Szczurek

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Brzóska, Polak, Stroiwąs, Ściurka, Kapturska, Piotrowska, Pawlukowska, Colik, Szpak