Bośnia i Hercegowina – Polska (14.08): Zakłady, Typy, Transmisja. Trudny rywal w drugim meczu eliminacji do IO

Na inaugurację turnieju eliminacyjnego do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich reprezentacja Polski w koszykówce pokonała Węgry. W drugim meczu przeciwnik będzie bardziej wymagający, bowiem zespół Igora Milicicia zmierzy się z Bośnią i Hercegowiną. Z turnieju organizowanego w Gliwicach i Tallinie do decydującego etapu eliminacji awansuje tylko jedna drużyna. Według ekspertów największe szanse na zwycięstwo ma właśnie ekipa z Bałkanów.

Nerwowa końcówka w inauguracyjnym pojedynku

W pierwszym meczu eliminacji Węgrzy byli skazywani na porażkę, ale wysoko zawiesili poprzeczkę i Polska musiała walczyć o wygraną do ostatnich sekund. Po pierwszej kwarcie był remis, ale w kolejnej Biało-czerwoni wypracowali sobie 6 punktów przewagi. W trzeciej podopieczni Igora Milicicia prowadzili nawet różnicą 15 punktów, ale rywale wrócili do gry i w ostatnich akcjach pojedynku mogli wyjść na prowadzenie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 83:81. Najlepiej punktującym zawodnikiem w naszej reprezentacji był Aleksander Balcerowski (22 pkt.), z kolei double-double zanotował Mateusz Ponitka (13 pkt. i  10 asyst).

Bośnia i Hercegowina również ma już na koncie jedno zwycięstwo. W niedzielne popołudnie pokonała Portugalię 84:75. Pierwsza połowa była wyrównana, ale prawie cały czas na prowadzeniu była ekipa z Półwyspu Iberyjskiego. Po przerwie inicjatywę przejęli rywale, którzy szybko wypracowali znaczącą przewagę i utrzymali ją do końca pojedynku. Liderami zespołu byli zawodnicy z doświadczeniem w NBA Jusuf Nurkić, Dzanan Musa i Luka Garza.

Bośnia i Hercegowina – Polska H2H (bezpośrednie pojedynki)

DataWynik
05.09.15Polska - Bośnia i Hercegowina68-64
14.08.11Bośnia i Hercegowina - Polska68-87

Transmisja Bośnia i Hercegowina – Polska: Gdzie oglądać?

Starcie Polski z Bośnią i Hercegowiną zostanie rozegrane w poniedziałek, 14 sierpnia o godzinie 20:30. Spotkanie odbędzie się w Arenie Gliwice, a transmisje można zobaczyć na kanale TVP Sport. Mecz można również oglądać na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej publicznego nadawcy.

Bośnia i Hercegowina – Polska: Zakłady i Typy Bukmacherskie

Pierwsze spotkania turnieju eliminacyjnego pokazały, że większe szanse na zwycięstwo w poniedziałkowym starciu ma Bośnia i Hercegowina. Zespół ten nigdy nie grał na mistrzostwach świata oraz igrzyskach olimpijskich. Ubiegłoroczny EuroBasket zakończył już na fazie grupowej, ale miał pecha w losowaniu, bo musiał mierzyć się z Francją, Niemcami, Słowenią i Litwą. Najbliższe miesiące i lata prawdopodobnie będą bardziej udane. W bałkańskiej drużynie jest kilku bardzo dobrych graczy, którzy są w najlepszym momencie kariery. Bośnia i Hercegowina przyjechała do Gliwic w najmocniejszym składzie i ma duże szanse na zajęcie pierwszego miejsca.

Polska nie jest już tym samym zespołem, który przed rokiem zajął czwartą lokatę w mistrzostwach Europy. Doszło do wielu zmian i w porównaniu do wspomnianej imprezy połowa graczy jest nowych. Podstawowa piątka wygląda dobrze, bo mogą w niej zagrać np. Mateusz Ponitka, Michał Michalak, Michał Sokołowski, Jarosław Zyskowski i Aleksander Balcerowski. Jest jednak duży problem z obsadzeniem pozycji rozgrywającego oraz utrzymaniem wysokiego poziomu gry przez całe spotkanie.

Nasz typ: Bośnia i Hercegowina wygra różnicą minimum 3 punktów  (STS – 1.80)