Lech odrobił straty i zmierzy się z Utrechtem w III rundzie LE

20 lip 2017, 22:17

Piłkarze poznańskiego Lecha pokonali ekipę Haugesund 2-0 po trafieniach Darko Jevticia i Nicki Bille Nielsena. ,,Kolejorz” w III rundzie eliminacji Ligi Europy podejmie holenderski Utrecht.

Gospodarze od samego początku rzucili się do ataku. Pierwsze szanse dla ,,Kolejorza” mieli Robert Gumny oraz Mario Situm, lecz ani po strzale jednego ani drugiego piłka nie znalazła drogi do siatki. Początek meczu należał do podopiecznych Nenada Bjelicy, lecz nie udało im się w tym okresie zdobyć bramki. Później zawodnicy Haugesund zaczynali się otrząsać. W 24. minucie dobrą okazję miał duński napastnik Christian Gytkjaer, ale nowy nabytek ,,Kolejorza” nie wykorzystał dośrodkowania od Darko Jevticia. Osiem minut później nastąpił wyczekiwany moment na ulicy Bułgarskiej. Futbolówka znalazła do drogę do siatki, a na listę strzelców wpisał się Jevtić. Urodzony w Szwajcarii piłkarz serbskiego pochodzenia pięknym strzałem z rzutu wolnego nie dał szans bramkarzowi gości. Lech mógł jeszcze podwyższyć na 2-0 przed końcem pierwszej połowy, lecz na drodze piłkarzy z Poznania stawał dobrze spisujący się golkiper Haugesund. Na dodatek w 44. minucie Darko Jevtić zszedł z boiska z kontuzją i został zmieniony przez Mihaia Raduta po zmianie stron.

W drugiej połowie to goście częściej atakowali. Zmusił ich do tego wynik spotkania. Od 76. minuty Haugesund musiało radzić sobie w ,,10″ po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Abdi. Drugi żółty kartonik otrzymał za faul na kapitanie Lecha – Macieju Gajosie. W 83. minucie fantastyczną kontrę wyprowadzili gospodarze, lecz ani Makuszewski ani potem Radut nie potrafili pokonać golkipera gości Pera Kristiana Bratveita. ,,Kropkę nad i” w doliczonym czasie postawił wprowadzony w 71. minucie na plac gry Nicki Bille Nielsen. Duńczyk zakończył golem kontrę ,,Kolejorza”

Podopieczni Nenada Bjelicy zmierzą się w III rundzie Ligi Europy z holenderskim Utrechtem, który dzisiaj pokonał Valettę 2-0.

Lech Poznań – FK Haugesund 2:0 (1:0)

1:0 Jevtić 32′

2:0 Nielsen 90′