1.liga: Arka w końcu pokazała swój potencjał. Remisy w Ząbkach i Bytowie

8 lis 2014, 17:09

Arka Gdynia po wielu niepowodzeniach w końcu zaczyna odżywać! Po zeszłotygodniowym triumfie na własnym stadionie z Ghrobrymi Głowów, tym razem Arkowcy rozbili na wyjeździe kandydata do awansu- Olimpie Grudziądz aż 3:0!

Pierwszą bramkę już w 14. minucie zdobył były piłkarz Legii Warszawa Alan. Po 38 minutach mieliśmy już 0:2, a na listę strzelców wpisał się kolejny Brazylijczyk- Marcus. Jeszcze przed przerwą wynik spotkania na 0:3 ustalił Wojowski. Dzięki temu zwycięstwu Arka uciekła spod topora i coraz poważniej może myśleć o górnej części tabeli.

W drugim i trzecim spotkaniu, które również odbywały się o 13 mieliśmy dwa remisy. W Bytowie miejscowa Bytovia zremisowała 1:1 z Flotą Świnoujście po bramkach Cienciały dla gości oraz Pietrona w 90 minucie dla gospodarzy. Z kolei w Ząbkach Dolcan również zremisował 2:2 z Sandecją Nowy Sącz. Bramki strzelili Mazek i Świerblewski dla Dolcanu, oraz Urban i Niane dla gości.