Strona główna Piłka nożna Europejskie puchary 29 Polaków na starcie Ligi Europy!

29 Polaków na starcie Ligi Europy!

0

Już dziś swoje rozgrywki rozpoczyna Liga Europy, czyli druga po Champions League największa impreza klubowa organizowana przez UEFA! Na jej starcie zobaczymy w tym roku 29 Polaków, w tym aż 18 reprezentujących Legię Warszawa. 

Jesienią w barwach Legii Warszawa zagrają: Łukasz Budziłek, Konrad Jałocha, Tomasz Jodłowiec, Igor Lewczuk, Mateusz Wieteska, Tomasz Brzyski, Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Łukasz Broź, Mateusz Hołownia, Mateusz Szwoch, Robert Bartczak, Krystian Bielik, Michał Żyro, Bartłomiej Kalinkowski, Marek Saganowski, Michał Kucharczyk i Jakub Kosecki.

Ponad to Grzegorz Krychowiak będzie reprezentował barwy zeszłorocznego triumfatora rozgrywek, czyli Sevilli, w Celticu zapewne z ławki rezerwowej spotkania będzie oglądał Łukasz Załuska. Z bramkarzy w LE zobaczymy jeszcze Pawła Kieszka z Estoril oraz czwartek w hierarchii bramkarzy Feyenoordu Rotterdam Kamila Miazeka.

Linię obrony w Torino będzie ustawiał Kamil Glik, z kolei bloku defensywnego rumuńskiej Steauy budowany będzie przez Łukasza Szukałę. Jeśli mamy na myśli obronę, to w tej części boiska spotkamy jeszcze Artura Jędrzejczyka z Krasnodaru.

Pomoc będą  budować Waldemar Sobota z Club Brugge oraz Mateusz Klich z Wolfsburga. Natomiast w ataku w barwach Dynama Kijów wystąpi Łukasz Teodorczyk, jak i sensacyjnie powołany na te rozgrywki 18-letni Oskar Zawada z klubu wyżej wspomnianego Klicha.

Jak poradzą sobie nasi rodacy w Europie? Pierwsze odpowiedzi już dziś wieczorem!

Autor: Damian Wilary