Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa 5 lat więzienia za trumny na stadionie!?

5 lat więzienia za trumny na stadionie!?

0

Policja szuka sprawców, którzy dopuścili się przestępstwa na stadionie Zawiszy Bydgoszcz. Grupa kiboli wtargnęła nocą na obiekt, zawiesiła obraźliwi transparent oraz wystawiła kilka trumien na murawie! Teraz za ten czyn grozi im nawet 5 lat więzienia.

– Policjanci zakwalifikowali to zdarzenie jako przestępstwo znieważenia i uszkodzenia mienia. Ten drugi zarzut jest związany z uszkodzeniem ogrodzenia stadionu. Znieważenie jest wprawdzie ścigane z oskarżenia prywatnego, ale prokurator analizuje całe zajście i może się zdecydować na ściganie z urzędu z uwagi na charakter sprawy i interes społeczny – przekazał portalowi SportoweFakty.pl nadkom. Maciej Daszkiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

– Kwalifikacja tego czynu może się jeszcze zmienić, gdy przesłuchane zostaną kolejne osoby. Na razie przesłuchano przedstawiciela klubu, policjanci na pewno będą rozmawiać z właścicielem, a być może również z piłkarzami – zaznaczył.

Trwa też gromadzenie dowodów. – Materiał, który zebraliśmy dotąd, nie jest kompletny. Poszukujemy świadków. Kluczowym dowodem w takich sprawach raczej nie jest nagranie z monitoringu, bo wszystko działo się w nocy, więc widoczne byłyby jedynie sylwetki – wyjaśnił Daszkiewicz.