Pewne zwycięstwo Borussii Dortmund, cały mecz Piszczka

23 sty 2016, 20:13

W inaugurującym spotkaniu wiosennej rundy niemieckiej Bundesligi, Borussia Dortmund pokonał na wyjeździe Borussię Mönchengladbach 3:1. Cały mecz na murawie spędził Łukasz Piszczek.

Pierwsza połowa była w miarę równana, jednak lekką przewagę miała drużyna Polaka. W pierwszej części spotkania obejrzeliśmy tylko jedną bramką. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Marco Reus precyzyjnie przejął podanie na krawędzi pola karnego, które posłał Ilkay Gundogan i ładnym strzałem w lewy dolny róg bramki pokonał bramkarza Borussii Mönchengladbach.

W 50. minucie gry rezultat spotkania podwyższył Henrikh Mkhitaryan, który trafił w prawy dolny róg bramki. Osiem minut później kontakt złapali gospodarze, po bramce Raffaela. Kwadrans przed końcem spotkania padła kolejna bramka dla drużyny z Dortmundu, którą zdobył Ilkay Gundogan.

Borussia Dortmund po zwycięstwie ma 41 punktów i zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Z kolei Borussia Mönchengladbach z 29 punktowym dorobkiem klasyfikuje się na czwartym miejscu.

Borussia Mönchengladbach 1-3 Borussia Dortmund