A jednak! Lewandowski zagra w derbach Barcelony

30 gru 2022, 13:44

Na kilkadziesiąt godzin przed derbowym starciem z Espanyolem, władze FC Barcelony poinformowały, że dostępny na to spotkanie będzie Robert Lewandowski. Polak pierwotnie miał być zawieszony na trzy kolejne ligowe mecze.

W ostatnim ligowym spotkaniu przed mundialową przerwą FC Barcelona nie bez problemów wygrała na wyjeździe 2:1 z Osasuną. Przez godzinę musiała jednak radzić sobie w osłabieniu – już w 31. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Robert Lewandowski.

Lewandowski miał nie zagrać w trzech meczach

Ostatecznie Polak został zawieszony na trzy ligowe spotkania, jednak nie z powodu samej kartki, a gestu, który wykonał w chwili opuszczania murawy. Komisja ligi uznała, że obraził w ten sposób arbitra, przez co został wykluczony z udziału w starciach z Espanyolem, Atletico i Getafe.

Władze FC Barcelony uznały, że kara jest zdecydowanie zbyt surowa, zwłaszcza, że sam Lewandowski tłumaczył, że miał zupełnie co innego na myśli. Tuż przed świętami Hiszpański Sportowy Sąd Arbitrażowy nie przystał jednak na te deklaracje i podtrzymał karę zawieszenia na trzy spotkania.

Lewandowski może zagrać z Espanyolem

Dzień przed derbowym spotkaniem z Espanyolem okazało się jednak, że Lewandowski będzie mógł zagrać w tym meczu. “Trybunał Administracyjny ds. Sportu zgodził się zawiesić zawieszenie. Sąd rozstrzygający spory w Madrycie wydał środek zapobiegawczy w sprawie wykonania zawieszenia, które nałożył sportowy sąd arbitrażowy” – napisał klub w oficjalnym oświadczeniu.

Na ten moment jeszcze nie wiadomo, czy kapitan reprezentacji Polski będzie mógł zagrać w dwóch kolejnych starciach, w których Barca zagra z Atletico Madryt i Getafe. Komunikat w tej sprawie najpewniej pojawi się w najbliższych dniach.

Robert Lewandowski jest najlepszym strzelcem FC Barcelony w tym sezonie. Jak dotąd rozegrał 19 meczów w LaLiga i Lidze Mistrzów, w których strzelił 18 bramek i zanotował cztery asysty.