Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Adam Danch: Wierzę w zwycięstwo w meczu z Piastem

Adam Danch: Wierzę w zwycięstwo w meczu z Piastem

0

Piłkarze i sztab trenerski Górnika odliczają już dni i godziny dzielące ich od derbowej gry z Piastem Gliwice. O pucharowej gorączce i nadziejach związanych z meczem z “Piastunkami” mówi w wywiadzie udzielonym oficjalnej stronie klubu Adam Danch, kapitan 14-krotnych mistrzów Polski.

Z obecnej kadry ligowej najwięcej spotkań derbowych z Piastem Gliwice na koncie masz Ty i Mariusz Przybylski. Posiadasz więc sporo wiedzy na temat rywala zza między.
– Wiadomo, jak ważne są to derby i nawet nie trzeba tłumaczyć z jakich przyczyn. Ważne zarówno dla nas, jak również kibiców Górnika. Szczególnie dla naszych kibiców. Chcemy wygrywać każde spotkanie i z takim nastawianiem wychodzimy na murawę. A już szczególnie zmotywowani jesteśmy na derby z Piastem. Ale i rywal też jest przygotowany na twardą walkę, więc czeka nas na pewno bardzo ciężkie zadanie. A moja wiedza na temat Piasta to już inna kwestia, wiadomo jednak, że boisko wszystko weryfikuje.

Zagrałeś w pięciu spotkaniach przeciwko “Piastunkom”, notując tylko jedną porażkę. Kibice Górnika mają nadzieję, że ten dobry bilans zostanie podtrzymany i wspólnie z kolegami z zespołu będziesz się cieszył ze zwycięstwa.
– O ile dobrze pamiętam, to Górnik dwa razy przegrał z Piastem w historii ligowych spotkań. Ja grałem tylko w jednym przegranym meczu. To było wiosną 2009 roku, gdy naszym trenerem był Henryk Kasperczak. To był dla nas ciężki sezon zakończony degradacją do pierwszej ligi. Tamten mecz rozgrywany był jeszcze na starym stadionie Piasta. Ale nie ma co wspominać starych dziejów, grzebać w trupach, trzeba mieć wyczyszczony umysł i myśleć wyłącznie o najbliższym meczu.

Ostatni mecz z Piastem, przegrany w Gliwicach 0:2, odbył się już bez Twojego udziału. Macie z “Piastunkami” dodatkowy rachunek do uregulowania…
– Akurat leczyłem się po kontuzji i nie mogłem wybiec na boisko. Siedziałem wtedy na trybunach i nie była to dla mnie przyjemna sytuacja. Chłopaki walczyli, ale nie udało się wygrać. Teraz mamy okazję do rewanżu.

Jak oceniasz Piasta? Co jest największą siłą gliwiczan?
– Na pewno mają dobrych zawodników, w tym jest spora grupa doświadczonych piłkarzy. Ostatni wynik o tym świadczy, wygrali w sposób przekonywujący, bo 3:0 z Zawiszą Bydgoszcz. Z pewnością nabrali pewności siebie. Na pewno ich siłą są stałe fragmenty gry.

Jak drużyna zareagowała w szatni po porażce we Wrocławiu? Nie byliście z pewnością gorszym zespołem od Śląska.
– Była robiona analiza video meczu ze Śląskiem, wiemy jakie błędy popełniliśmy. Wiemy, na co mamy zwracać uwagę, jak grać z Piastem. W innych meczach było i tak, że rywal stworzył sobie więcej sytuacji strzeleckich, ale to myśmy wygrywali, zdobywali 3 punkty. We Wrocławiu to Górnik miał więcej okazji, ale mecz przegraliśmy. Tak bywa w piłce…

Jakie cele zakładacie sobie w tym sezonie? Czego mogą się spodziewać kibice Górnika?
– Nie wybiegamy daleko w przyszłość, skupiamy się przede wszystkim na najbliższym meczu. Nie zaprzątamy sobie głowy tym, co będzie za miesiąc, za rok. Najważniejszy jest mecz z Piastem i zrobimy wszystko, by zdobyć 3 punkty. Wiemy, że końcówka rundy jesiennej będzie ciężka, że czekają nas bardzo trudne mecze. Ale musimy sobie poradzić.

Źródło: Górnik Zabrze

Foto: Górnik Zabrze