Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Akahoshi oficjalnie w FK Ufa

Akahoshi oficjalnie w FK Ufa

0

Stało się to co było chyba nieuniknione. Jeden z liderów Pogoni Szczecin, Japończyk- Takafumi Akahoshi odchodzi z klubu. Włodarze klubu dogadali się co do transferu definitywnego za sprawą którego pomocnik od nowego sezonu będzie występował w beniaminku rosyjskiej ekstraklasy- FK Ufa.

28-letni japoński pomocnik trafił do Pogoni w styczniu 2011 roku za trenerskiej kadencji Artura Płatka, który wyłonił go z szerokiego grona testowanych zawodników. Pogoń pozyskała wówczas “Aką” na zasadzie wolnego transferu z łotewskiego Metalurgu Lipawa.

Łącznie w barwach Pogoni Szczecin Ahahoshi wystąpił 105 razy, strzelając 15 goli. Z kolei na najwyższym szczeblu zagrał 62 razy trafiając do siatki 9 razy oraz 16 razy asystując.

– Dziękujemy “Ace” za jego grę dla Pogoni i wkład w rozwój klubu. Długo będziemy pamiętać jego kapitalne akcje i bramki dla Pogoni. To także dzięki niemu jesteśmy dziś w T-Mobile Ekstraklasie. Dla Akahoshiego rozpoczyna się nowy rozdział w piłkarskim życiu i możemy jedynie życzyć mu wielu sukcesów w nowym klubie – mówi wiceprezes PogoniGrzegorz Smolny.

Autor: Damian Wilary