Barca komplikuje sobie sytuację! Lewandowski nie pomógł w odniesieniu zwycięstwa

16 lut 2023, 21:05

Bardzo ciekawe spotkanie oglądaliśmy na Camp Nou, gdzie FC Barcelona w meczu 1/16 finału Ligi Europy zremisowała 2:2 z Manchesterem United. W kontekście rewanżu wynik ten jest nieco korzystniejszy dla drużyny prowadzonej przez Erika ten Haga.

Pojedynek tak klasowych drużyn, jak FC Barcelona i Manchester United byłby godnym zestawem do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Rzeczywistość jest jednak inna – obie ekipy zagrały ze sobą w 1/16 finału Ligi Europy i tak jak można było się spodziewać, było to niezwykle interesujące starcie.

Szalony mecz na Camp Nou

W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana, zarówno pod kątem obrazu spotkania, jak i liczby stworzonych okazji. Jako pierwsi do siatki mogli trafić goście – w 28. minucie dobry strzał oddał Wout Weghorst, ale świetną interwencją popisał się Marc-Andre ter Stegen.

Kilka minut później znakomitą okazję do otwarcia wyniku miał Marcus Rashford. Strzał Anglika ponownie jednak został wybroniony przez niemieckiego bramkarza. Jeśli chodzi o gospodarzy, najlepszą sytuację miał Jordi Alba, lecz i jemu nie udało się pokonać bramkarza drużyny przeciwnej.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch szybkich ciosów. W 50. minucie Raphinha dobrze dośrodkował w pole karne, a w nim najlepiej odnalazł się Marcos Alonso, który strzałem głową pokonał de Geę. Gospodarze cieszyli się z prowadzenia tylko przez 180 sekund – wtedy to Marcus Rashord z ostrego kąta oddał strzał nie do obrony i doprowadził do wyrównania.

W kolejnych minutach goście chcieli iść za ciosem i już w 59. minucie dopięli swego. Ponownie w roli głównej był Rashford, który zagrał mocną piłkę w pole karne, przez co Jules Kounde skierował ją do własnej bramki. Barca zdołała jednak odpowiedzieć – rezultat starcia na 2:2 w 76. minucie ustalił Raphinha, którego centrostrzał zaskoczył bramkarza Manchesteru United. Mało brakowało, a piłki dotknąłby Robert Lewandowski i to na jego konto zostałaby zapisana bramka.

FC Barcelona vs Manchester United 2:2
1:0 Marcos Alonso 50′
1:1 Marcus Rashford 53′
1:2 Jules Kounde (sam.) 59′
2:2 Raphinha 76′

Remis 2:2 jest dla Manchesteru United dobrym wynikiem w kontekście rewanżu. Pojedynek na Old Trafford odbędzie się już za tydzień, 23 lutego.

Lech miał „setkę”, ale jej nie wykorzystał! Dobry wynik z Bodo/Glimt przed rewanżem