Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Bartłomiej Gajda podśpisał kontrakt z Górnikiem

Bartłomiej Gajda podśpisał kontrakt z Górnikiem

0

Bartłomiej Gajda związał się 3-letnim kontraktem z zabrzańskim Górnikiem. Podpis na umowie obok zawodnika złożył również jego ojciec Jarosław. Bartek 24 czerwca skończył bowiem dopiero 15 lat. Jest więc najmłodszym w historii zawodnikiem Górnika z profesjonalnym kontraktem.

Bardzo cieszymy się, że Bartek oficjalnie został naszym zawodnikiem. Mimo młodego wieku, ustabilizował bardzo wysoką formę. Może grać zarówno w ataku, jak i na obronie. Jest systematycznie powoływany do reprezentacji Śląska i Polski. Liczymy, że Bartek w dalszym ciągu będzie rozwijał się, jak do tej pory i powoli będzie pukał do szatni rezerw i pierwszego zespołu. Bardzo na niego liczymy – powiedział wiceprezes Zarządu, Krzysztof Maj.

Równie szczęśliwy był sam Bartek. – Górnik zawsze był mi bliski i bardzo zależało mi, aby kiedyś móc w nim zagrać. To marzenie teraz się spełniło, a podpisanie kontraktu jest więc kolejnym krokiem na boiska Ekstraklasy – podkreślił 15-latek, który dopiero co wrócił ze zgrupowania reprezentacji Polski. W towarzyskim meczu z Irlandią Północną strzelił również swoją pierwszą bramkę dla biało-czerwonych. – Na razie jednak chciałbym pomóc drużynie z mojego rocznika 1999 w walce o awans do 2. Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych i swoją dobrą postawą przekonać trenera Tomasza Gorczyka, by dał mi szansę w Centralnej Lidze Juniorów. 

 

Przypomnijmy, Bartek trafił do Górnika na początku roku. Na piłkę był skazany, w latach 80. w juniorach i rezerwach grał jego ojciec Jarosław. Syn poszedł w ślady ojca i w wieku 6 lat rozpoczął treningi w MOSiR-ze Czechowice-Dziedzice. Rok później przeszedł do Pasjonata Dankowice. Od początku Bartek odnosił sporo sukcesów. W 2009 roku zdobył wicemistrzostwo Śląska w turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” z zespołem Pasjonata Dankowice. Rok później zajął 3. miejsce na turnieju im. Marka Wielgusa, a także został mistrzem ligi żaków o puchar prezesa Beskidzkiego OZPN. Bartek zagrał także w meczu seniorów Lecha Poznań z dziećmi z terenów powodziowych, w którym strzelił zwycięską bramkę z rzutu karnego. W lipcu 2011 roku Bartek przeniósł się do BBTS-u Podbeskidzia Bielsko-Biała, gdzie spędził 2 i pół roku. Zachwycał skutecznością. Systematycznie występował w kadrze Śląska, z którą w 2013 roku zdobył 3. miejsce na mistrzostwach Polski. Tam dostrzegli go trenerzy juniorów Górnika. Jest również reprezentantem Polski. W kadrze gra w obronie, ale świetnie spisuje się również w ataku.

Źródło: Górnik Zabrze