Bayern “Lewego” nie zwalnia tempa!

Aktualizacja: 1 sie 2015, 11:56
29 lis 2014, 18:48

W sobotę, w ramach 13. kolejki Hertha Berlin gościła u siebie lidera Bundesligi, Bayern Monachium. Podopieczni nie zaznali jeszcze porażki w lidze, zdobywając 30 punktów. Dziennikarze berlińskich gazet prosili Świętego Mikołaja o zwycięstwo miejscowej drużyny, ale ten nie spełnił ich oczekiwań, gdyż Monachijczycy pokonali skromnie Berlińczyków 1:0 po bramce Arjena Robbena w 27. minucie. Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie, ale bramki nie strzelił, choć miał sytuacje.

W spotkanie Bayer Leverkusen – 1. FC Koln zaprezentowało się dwóch Polaków. Paweł Olkowski zagrał 90 minut, a Sławomir Peszko wszedł z ławki rezerwowej w 57. minucie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1 na korzyść Bayeru. Co prawda prowadzenie już w 4. minucie objęli goście po wykorzystaniu rzutu karnego przez Lehmanna, ale gospodarze wyrównali w 26. minucie. Na prowadzenie podopieczni Rogera Schmidta wyszli dopiero w 61. minucie po bramce Calhanoglu. Kolejne gole strzelali Drmic i Bellarabi.