Bayern ogrywa PSG w hicie 1/8 finału LM! Będzie faworytem w rewanżu

14 lut 2023, 22:55

Bayern Monachium wygrał 1:0 z PSG w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów i jest w lepszej sytuacji przed rewanżem. W drugim wtorkowym starciu AC Milan w takim samym stosunku ograł ekipę Tottenhamu.

Obie ekipy przystąpiły do tego spotkania wyraźnie osłabione. Po stronie PSG zabrakło Kyliana Mbappe, który z powodu niedawnej kontuzji zasiadł jedynie na ławce rezerwowych, natomiast po stronie Bayernu w dalszym ciągu brakuje Sadio Mane – Senegalczyk jest poza grą od połowy listopada ubiegłego roku.

PSG bezbarwne na tle Bayernu

Pierwsza połowa meczu dość niespodziewanie była mocno jednostronna. Bawarczycy od samego początku przejęli wyraźną inicjatywę i nie zamierzali pozwalać gospodarzom na zbyt wiele, zwłaszcza jeśli chodzi o tworzenie akcji podbramkowych. Wystarczy wspomnieć, że piłkarze z Paryża oddali w pierwszej połowie zaledwie jeden niecelny strzał.

Jeśli chodzi o Bayern, wyglądało to zdecydowanie lepiej. Łącznie Bawarczycy aż dziewięciokrotnie niepokoili Gianluigiego Donnarummę i dwukrotnie zmusili go do interwencji. Uderzenia Erika Maxima Choupo-Motinga i Joshuy Kimmicha zostały jednak zatrzymane przez Włocha, przez co do przerwy był bezbramkowy remis.

Druga połowa rozpoczęła się od kilku prób gospodarzy, ale konkretniejsi byli piłkarze Juliana Nagelsmanna, którzy w 53. minucie otworzyli wynik. Po dośrodkowaniu Alphonso Daviesa z lewego skrzydła, skutecznym strzałem popisał się Kingsley Coman, który strzelił gola swojej byłej drużynie. Kilka chwil później Christophe Galtier zareagował i wpuścił na boisko Kyliana Mbappe.

W kolejnych minutach PSG zaczęło aktywniej atakować pole karne Bawarczyków, ale w ich grze było widać mało konkretów. W 74. minucie Mbappe co prawda trafił do siatki po akcji Neymara, ale arbiter słusznie nie uznał tej bramki – Francuz był na spalonym.

W 82. minucie gospodarze w końcu dopięli swego – po świetnej akcji lewym skrzydłem Nuno Mendesa, do siatki z bliskiej odległości trafił Kylian Mbappe. Francuz i tym razem miał pecha, bowiem jego kolega z drużyny znalazł się na pozycji spalonej i arbiter nie uznał bramki.

W kolejnych minutach PSG kilkukrotnie zagroziło bramce Yanna Sommera, ale żadna z tych okazji nie przełożyła się na doprowadzenie do wyrównania. Jeszcze w doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę obejrzał Benjamin Pavard, przez co Bawarczycy dogrywali spotkanie w osłabieniu.

PSG vs Bayern Monachium 0:1
0:1 Kingsley Coman 53′

Skromna wygrana Milanu

W tym samym czasie odbywała się rywalizacja w Mediolanie, gdzie AC Milan grał z Tottenhamem. Mistrzowie Włoch wypracowali sobie minimalną przewagę przed rewanżowym spotkaniem. Rezultat na 1:0 już w siódmej minucie ustalił Brahim Diaz i do samego końca starcia Tottenham nie był w stanie odpowiedzieć na to trafienie.

AC Milan vs Tottenham 1:0
1:0 Brahim Diaz 7′

FIFA potwierdza: Arabia Saudyjska zorganizuje dużą piłkarską imprezę