Bez bramek w Szczecinie

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:55
11 sie 2014, 20:44

W kończącym 4. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy meczu, Pogoń Szczecin zremisowała z Piastem Gliwice 0-0.

Pogoń nie wykorzystała dogodnej szansy objęcia prowadzenia w lidze, ale wciąż pozostaje jedną z czterech niepokonanych drużyn. Gospodarze kontrolowali mecz przez większość czasu, jednak marnowali okazje za okazją i nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Wyróżniającą postacią Piasta był hiszpański bramkarz Alberto Cifuentes, dzięki któremu goście zdołali utrzymać korzystny dla nich wynik.

Już w 5. minucie były zawodnik Piasta, Marcin Robak,  w groźniej akcji został zatrzymany przez bramkarza. Po kolejnych nieskutecznych strzałach gospodarzy m.in. Rafała Murawskiego i Takuya Murayama Tomasz Podgórski mógł wyjść  sam na sam z Radosławem Janukiewiczem, ale został w ostatniej chwili zatrzymany przez defensorów Pogoni. W drugiej połowie gra nieznacznie się wyrównała w 56. minucie Hernani po dośrodkowaniu Murawskiego uderzył głową ponad bramkę. Goście znowu zaczęli szukać szansy, ale Rogalski trafił tylko w boczną siatkę. W końcówce szczęścia znów próbował Murawski ale strzelił niecelnie z linii pola karnego.  W doliczonym czasie gry piłkę meczową zmarnował zawodnik Piasta Wojciech Kędziora przerzucając piłkę głową nad poprzeczką.

Pozostali zawodnicy Piasta powinni dorównać formą do bramkarza albo drużynę z Gliwic może czekać ciężka walka o utrzymanie. Pogoń natomiast straciła skuteczność z początkowych meczów i musi szybko przypomnieć sobie jak strzelać bramki przed trudnym meczem w następnej kolejce z Lechem Poznań

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice 0:0

Składy:

Pogoń: Radosław Janukiewicz – Sebastian Rudol, Wojciech Golla, Hernani, Mateusz Lewandowski – Adam Frączczak, Mateusz Matras (61′ Maksymilian Rogalski), Rafał Murawski, Takuya Murayama (69′ Patryk Małecki) – Marcin Robak, Łukasz Zwoliński (61′ Jakub Bąk).

Piast: Alberto Cifuentes – Adrian Klepczyński, Csaba Horvath, Kornel Osyra (70′ Jan Polak), Piotr Brożek – Tomasz Podgórski, Mohamed Hadj Said, Carles Martinez, Gerard Badia (73′ Wojciech Kędziora), Kamil Wilczek – Ruben Jurado (63′ Radosław Murawski).

Żółte kartki: Rudol, Lewandowski, Małecki (Pogoń) oraz Horvath, Said (Piast).

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).

Autor: Przemysław Marciniak