Bezbarwny klasyk w Holandii. Milik uratował Ajax!

25 sty 2015, 14:42

Ajax Amsterdam bezbramkowo zremisował z Feyenoordem Rotterdam w klasyku holenderskiej Eredivisie! Warto odnotować, że to pierwszy wynik 0:0 między tymi zespołami od 1979 roku!

Arkadiusz Milik po bezbarwnej pierwszej połowie, nie pojawił się już po zmianie stron na murawie. Zastąpił go Kolbein Sigthorsson, który zagrał jeszcze słabiej. Z drugiej strony więcej pretensji kibice z Amsterdamu mogą mieć do linii pomocy, która grała fatalnie, a zarówno Milik jak i Islandczyk musieli często cofać się do środa pola aby otrzymać jakiekolwiek podanie.

Mimo tego, że 21-latek opuścił boisko już po 45 minutach to zdążył uchronić gospodarzy przed porażką. W 39 minucie wybił piłkę głową z linii bramkowej po strzale Jean-Paula Boetiusa!

W tabeli prowadzenie utrzymało PSV, które ma 6 punktów przewagi nad drugim Ajaxem i aż 14 nad trzecim Feyenoordem.