[WIDEO] Błąd Polaka dał zwycięstwo Hearts

Aktualizacja: 1 sty 2016, 13:25
30 gru 2015, 23:33

Michał Szromnik nie najlepiej będzie wspominał spotkanie dwudziestej kolejki szkockiej Premier League. Polak popełnił kilka błędów i jego Dundee United przegrało na wyjeździe z Hearts 2:3 (2:3).

Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły już w pierwszej połowie. W 2. minucie po strzale z rzutu karnego wynik otworzył Billy McKay, dając prowadzenie przyjezdnym. Drugi kwadrans meczu nie był najlepszy w wykonaniu Michała Szromnika, bowiem został trzykrotnie pokonany i popełnił jeden katastrofalny w skutkach błąd. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Gavin Reilly, Prince Buaben i Osman Sow. Polak jeszcze wcześniej popełnił poważny błąd, wdając się w drybling z Sow, ale jego koledzy stanęli na wysokości zadania i uchronili zespół przed stratą gola. W ostatniej minucie pierwszej części gry kontaktowe trafienie zaliczył Scott Fraser, który pokonał golkipera gospodarzy strzałem z rzutu wolnego. Radość piłkarzy i sympatyków Dundee nie trwała jednak zbyt długo, bo chwilę później czerwoną kartką został ukarany Mark Durnan.

Włodarze Dundee United nie są zadowoleni z postawy młodego Polaka w ostatnim czasie i już znaleźli nowego bramkarza, a jest nim Eiji Kawashima. Zmiany prawdopodobnie pojawią się również na innych pozycjach, gdyż zespół Szromnika zajmuje obecnie ostatnie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem zaledwie dziesięciu punktów w dwudziestu meczach.

Występujący w Hearts Błażej Augustyn całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.