“Lewy” z bramką, Zieliński w “11” na Juve, Sobiech z ławki, cały mecz Szczęsnego [AKTUALIZACJA]

1 lis 2014, 22:25

1. listopada, mimo że nie grała T-Mobile Ekstraklasa to mogliśmy oglądać Polaków w akcji na wielu europejskich arenach. Zobaczcie jak poradzili dziś “biało-czerwoni” w Europie:

Sebastian Boenisch przesiedział cały mecz na ławce w Bundeslidze. Jego Bayer Leverkusen przegrał z Hamburgiem SV 1:0. Jedyną bramkę w 26. minucie zdobył Rafael van der Vaart (z karnego).

Piotr Zieliński wyszedł po raz drugi z rzędu w podstawowym składzie Empoli i ani nie zachwycił, ani nie dał plamy. Zszedł na kwadrans przed końcem, a zastąpił go Tavano, który również nie zachwycił. Empoli przegrało na własnym stadionie 0:2 z mistrzem Włoch- Juventusem i w tabeli Serie A jest 17.

Artur Sobiech wszedł z ławki rezerwowych w 72. minucie spotkania. Jego Hannover wygrał z Eintrachtem Frankfurt 1:0 po samobójczym trafieniu Alexandra Madlunga.

Wojciech Szczęsny rozegrał cały mecz w barwach Arsenalu Londyn. Londyński zespół wygrał z czerwoną latarnią ligi – Burnley FC. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0. Bramki dla Kanonierów zdobyli kolejno: Sanchez, Chambers i jeszcze raz Sanchez.

Łukasz Fabiański rozegrał 90 minut w wyjazdowym meczu Swansea. Jego drużyna zremisowała bezbramkowo z Evertonem. Polak nie popełnił żadnych błędów zachowując czyste konto.

Marcin Wasilewski zadebiutował w Premier League w meczu przeciwko West Bromwich Albion. Polak rozegrał poprawne spotkanie, jednak to nie wystarczyło. Esteban Cambiasso zdobył jedyną bramkę i drużyna Marcina przegrała spotkanie 0:1

Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie w barwach Bayernu przeciwko Borussii. Co więcej reprezentant Polski trafił na 1:1! Koniec końców Bayern zwyciężył 2:1.

Łukasz Piszczek podobnie jak Lewandowski zagrał bardzo dobre zawody w pełnym wymiarze czasowym, a jego Borussia po porażce z Bawarczykami jest już na pozycji oznaczającej baraże!

Rafał Wolski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych, a jego Bari przegrało aż 3:0 z Pro Vercelli. W tabeli Serie B ekipa Wolskiego plasuje się na 11. pozycji.

Bartosz Salamon grał przez 73. minuty i został zmieniony przez Lazzariego. Pescara przegrała na własnym stadionie 1:2 ze Spezią i jest na 19., barażowej pozycji Serie B!

Paweł Cibicki rozegrał 90 minut w barwach Malmo, ale jego drużyna niespodziewanie uległa na wyjeździe 2:1 Atvidabergsowi. Do tej porażki jednak nie należy przywiązywać większej wagi, ponieważ drużyna Polaka już wcześniej zapewniła sobie mistrzostwo Szwecji (system wiosna-jesień)!