Strona główna Piłka nożna Europejskie puchary Boniek: Legia ma jeszcze szanse!

Boniek: Legia ma jeszcze szanse!

0

Długo po wykluczeniu Legii z eliminacji Champions League nie mieliśmy żadnych opinii z grona władz PZPN.

Teraz jednak już wiemy, że Zbigniew Boniek wspiera warszawski klub, oraz robi wszystko aby przywrócić Wojskowych do rozgrywek!

– Są pewne kruczki prawne, np. błędy formalne popełnione przez samą Komisję Dyscyplinarną. Chyba nie wszystko tam w stu procentach przebiegło prawidłowo. Jest to badane przez wielu prawników. A jeśli były błędy formalne ze strony Komisji, to być może da się uchylić jej orzeczenie. Ale wiadomo: szanse nie są wielkie – stwierdził Zbigniew Boniek w wywiadzie dla portalu weszlo.com.

Jak dowiedzieliśmy się z wywiadu, prezes PZPN bardzo intensywnie próbował się skontaktować z członkami UEFA, prosił również o pomoc Michela Platiniego. Co to przyniesie jeszcze nie wiemy, ale liczą się przede wszystkim chęci, w przeciwieństwie do poprzedniego prezesa- Grzegorza Laty, który w wywiadzie dla wprost po raz kolejny się skompromitował takimi słowami…

– Odwołanie Legii do Trybunału Sportowego w Lozannie? Nie ma żadnych szans – kontynuował. – Mecz, w którym zagra zawodnik nieuprawniony, kończy się walkowerem. Przepisy są jasne. Legia mogła zgłosić Bereszyńskiego na mecze drugiej rundy eliminacji i nie byłoby problemu albo piłkarze mogli wykorzystać rzuty karne z pierwszego meczu z Celtikiem. Niech teraz Legia poszuka winnego u siebie, a nie obarcza winą przepisy czy UEFA – podsumował Lato.

Nie chcemy faworyzować żadnego z Panów, ale nawet na tym przykładzie możemy porównać i stwierdzić kto polskiej piłce chce pomóc, a kto przez poprzednie lata tylko szkodził…

Autor: Damian Wilary

Foto: UEFA.com