Borussia przegrywa we Frankfurcie. Łukasz Piszczek poza kadrą meczową

7 maj 2016, 18:00

Borussia Dortmund uległa we Frankfurcie broniącemu się przed spadkiem z Bundesligi Eintrachtowi 0:1. Tym samym pożegnała się z marzeniami o mistrzostwie Niemiec. Łukasz Piszczek nie znalazł się w kadrze meczowej na ten mecz.

Thomas Tuchel – trener Borussii przyznał, że nie chce ryzykować zdrowia Polaka. W ostatnim meczu z Wolfsburgiem Piszczek doznał kontuzji mięśniowej i schodził z boiska z grymasem bólu. Właśnie to było powodem dzisiejszej nieobecności prawego obrońcy reprezentacji Polski.

Gracze Eintrachtu mimo burzliwych ataków gości szybko wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu. W 14. minucie Stefan Aigner po dobrym dośrodkowaniu kolegi z drużyny skierował piłkę do bramki głową. Posiadanie piłki i wyprowadzanie ataków pozycyjnych Borussii nie przysparzało większego zagrożenia pod bramką gospodarzy i na przerwę oba zespoły schodziły przy niezmiennym wyniku – 1:0 dla Eintrachtu.

Po przerwie wciąż przyjezdni próbowali doprowadzić do wyrównania, ale nie udawało się to przez cały czas. Próbowali: Mats Hummels, Henrikh Mkhitaryan, Aubameyang, ale ich strzały udanie zatrzymywał bramkarz gospodarzy.

Przez tę porażkę podopieczni Thomasa Tuchela stracili jakiekolwiek szanse na dogonienie Bayernu w ligowej tabeli i muszą zadowolić się pewnym już wicemistrzostwem kraju.