Bramkarz bohaterem, jednak nie dzięki swoim interwencjom

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:45
25 kwi 2016, 19:52

Po mało interesującym meczu krakowska Wisła remisuje 2:2 z beniaminkiem z Niecieczy. Remis ten spowodował, że Biała Gwiazda jest liderem grupy spadkowej. Bohaterem został jednak bramkarz Termaliki, który zdobył bramkę w ostatnich sekundach meczu!

To spotkanie kończyło 33. kolejkę polskiej Ekstraklasy. Wisła co i rusz wygrywa w konsekwencji czego jest liderem grupy spadkowej, goście natomiast dzielnie walczą o utrzymanie zachowując bezpieczny dystans do strefy spadkowej.

Początek spotkania nie był zbyt ciekawy, oglądaliśmy dużo walki w środkowej strefie. Dopiero w 11. minucie warty uwagi strzał oddał Foszmańczyk, jednak na raty interweniował Miśkiewicz. Po tej akcji utrzymuje się teraz przewaga Białej Gwiazdy, tyle że nie było z tego groźnych sytuacji. Najciekawszy strzał miał miejsce w 23. minucie, jednak bomba Głowackiego zatrzymała się na górnej siatce. Na kwadrans przed końcem pierwszej partii powinno być 1:0, na 4. metrze fatalnie skiksował jednak Rafał Boguski. Po kilku akcjach i delikatnej dominacji Wisły sędzie odgwizdał przerwę.

Drugą odsłonę oba zespoły oba zespoły podobnie, jak mieliśmy okazji ich oglądać w pierwszej części, czyli bez agresywnej gry. W 56. minucie Kupczak sfaulował w polu karnym Boguskiego, a „11” na gola zamienił Denis Popovic. Po kwadransie wprowadzony chwilę wcześniej Wojciech Kędziora zdobył wyrównującą bramkę. Remis zdecydowanie zadawalał gości, natomiast Wisła jeszcze szarpała. Przyniosło to skutek w doliczonym czasie gry, kiedy to Donald Guerrier wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Gdy wszyscy na stadionie byli pewni wygranej, miała miejsce kuriozalna sytuacja. Bramkarz gości wbiegł w pole karne gospodarzy w czasie ostatniego stałego fragmentu i piłka najpierw spadła mu pod nogi a potem skierował ją do siatki.

Wisła Kraków- Termalica Nieciecza 2:2 (0:0)

57′ Popovic(k), 90+2′ Guerrier – 70′ Kędziora, 90+3′ Nowak

Wisła: Miśkiewicz- Sadlok, Guzmics, Głowacki, Jovic- Małecki, Wolski(78′ Mączyński), Popovic, Boguski(77′ Guerier)- Ondrasek, Brożek(70′ Brlek)

Termalica: Nowak- Putivcev, Sołdecki, Stano- Ziajka, Kupczak, Babiarz, Fryc(66′ Plizga)- Gutkovskis(76′ Biskup), Foszmańczyk, Nikolic(66′ Kędziora)

Żółte kartki: Popovic, Jovic, Sadlok, Wolski