Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Brzęczek nowym szkoleniowcem Lechii!

Brzęczek nowym szkoleniowcem Lechii!

0

Posadę trenera w Lechii Gdańsk objął Jerzy Brzęczek. Taką decyzję podjęły władze Gdańszczan w poniedziałek. Klub podziękował również byłemu szkoleniowcowi. 

Nowy szkoleniowiec biało-zielonych pierwsze zajęcia poprowadzi już we wtorek.

– Lechia dla mnie to wielkie wyzwanie, bo zdaję sobie sprawę z tego jakie są oczekiwania tu w Gdańsku – podkreśla nowy szkoleniowiec Biało-Zielonych.

– Zarząd Klubu poinformował mnie o swoich planach po dżentelmeńsku przyznając, że wiążą się one ze zmianą naszych wcześniejszych ustaleń, które przewidywały, że razem z Maćkiem Kalkowskim poprowadzę drużynę do końca tej rundy. Ale rozumiem tę decyzję. Życzę nowemu sztabowi powodzenia i będę mocno trzymał kciuki za drużynę – podkreślił Unton.

Wraz z wyborem I trenera,przybył także nowy asystent- Tomasz Mazurkiewicz.

Nowy opiekun Lechii- Jerzy Brzęczek to srebrny medalista IO w Barcelonie w 1992 roku. Bronił on barw między innymi Lecha Poznań z którym zdobył Mistrzostwo Polski. Duże sukcesy święcił z Torino Innsbruck w barwach którego dwa razy sięgnął po Mistrzostwo Austrii. Grał także w reprezentacji Polski (43 mecze/4 gole). Ostatnio pełnił funkcje trenera w II ligowym Rakowie Częstochowa.