Cały mecz Zalewskiego z Salzburgiem. Polak się starał, ale Roma przegrywa

16 lut 2023, 21:46

AS Roma skomplikowała sobie sytuację w 1/16 finału Ligi Europy, przegrywając 0:1 pierwsze spotkanie z austriackim Salzburgiem. Całe spotkanie rozegrał Nicola Zalewski i był jednym z lepszych graczy swojego zespołu.

Przed rozpoczęciem fazy pucharowej Ligi Europy prowadzona przez Jose Mourinho AS Roma była wymieniana w gronie drużyn, które mogą powalczyć nawet o końcowy triumf w rozgrywkach. Pierwszą przeszkodą, którą musieli pokonać piłkarze ze stolicy Włoch był austriacki Salzburg.

Roma pokonana w Salzburgu

Podobnie jak w wielu poprzednich spotkaniach, w wyjściowym składzie znalazło się miejsce dla Nicoli Zalewskiego. Pierwsza połowa starcia na Red Bull Arena nie zachwyciła. Jedyną wartą odnotowania okazję miał Tammy Abraham w 43. minucie, ale jego uderzenie w świetnym stylu obronił Philipp Kohn.

W drugiej połowie piłkarze AS Romy mieli mnóstwo pecha. W 73. minucie Bryan Cristante trafił jedynie w słupek, natomiast osiem minut później piłkarza po strzale Andrei Belottiego zatrzymała się na poprzeczce. Na domiar złego w 88. minucie Salzburg strzelił gola – po świetnym dośrodkowaniu Strahinji Pavlovica zwycięstwo gospodarzom ładnym strzałem zapewnił Nicolas Capaldo.

Nicola Zalewski przebywał na murawie przez pełne 90 minut i był jednym z lepszych zawodników AS Romy. Serwis WhoScored.com wystawił mu za występ ocenę 6,9. Lepszą notę uzyskał jedynie Bryan Cristante, a taką samą notę wystawiono Stephanowi El-Shaarawy’emu.

Salzburg vs AS Roma 1:0
1:0 Nicolas Capaldo 88′

Porażka 0:1 nie przekreśla szans AS Romy na awans do 1/8 finału Ligi Europy. Kwestia tego dwumeczu rozstrzygnie się za tydzień, kiedy to obie ekipy zagrają rewanż w stolicy Włoch.

Barca komplikuje sobie sytuację! Lewandowski nie pomógł w odniesieniu zwycięstwa