Cash prowadzi Aston Villę do wygranej, Kiwior wciąż bez debiutu

4 mar 2023, 18:55

Matty Cash przyczynił się do zwycięstwa Aston Villi nad Crystal Palace w ramach 26. kolejki Premier League. Jakub Kiwior tymczasem po raz kolejny przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

W sobotnich meczach 26. kolejki Premier League, które rozpoczynały się o godzinie 16:00 wystąpił tylko jeden polski piłkarz. Ponownie szansę do gry dostał Matty Cash, który okazał się decydującą postacią Aston Villi.

Cash pomógł w zwycięstwie

Wydaje się, że Matty Cash w końcu przekonał do siebie Unaia Emery’ego. Reprezentant Polski w trzecim ligowym meczu z rzędu pojawił się w wyjściowym składzie Aston Villi. Tym razem zagrał przeciwko Crystal Palace i jak się okazało, miał kluczowy wpływ na wynik tego spotkania.

W 27. minucie Cash dostał dobre podanie na wolne pole i popędził w stronę pola karnego. Postanowił dograć do Ollie Watkinsa, ale piłkę pechowo przeciął obrońca gości Joachim Andersen, który w ten sposób skierował ją do własnej bramki i tym samym ustalił wynik meczu.

Aston Villa vs Crystal Palace 1:0
1:0 Joachim Andersen (sam.) 27′

Kiwior wciąż bez debiutu

Debiutu w barwach Arsenalu nie doczekał się z kolei Jakub Kiwior. 23-latek, który w styczniu przeniósł się do Londynu ze Spezii po raz siódmy z rzędu zasiadł na ławce rezerwowych i ponownie nie dostał szansy na grę od Mikela Artety.

Sam mecz przeciwko Bournemouth miał niesamowity przebieg. Goście po 57. minutach prowadzili 2:0, ale Arsenal zaczął później sukcesywnie odrabiać straty. Najpierw do siatki trafił Thomas Partey, następnie do remisu doprowadził Ben White, a w siódmej minucie doliczonego czasu gry gola na wagę trzech punktów strzelił Reiss Nelson.

Arsenal vs Bournemouth 3:2
0:1 Philip Billing 1′
0:2 Marcos Senesi 57′
1:2 Thomas Partey 62′
2:2 Ben White 70′
3:2 Reiss Nelson 90+7′