Cracovia wygrała z Zawiszą

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:49
2 lis 2014, 17:25

Cracovia pokonała Zawiszę Bydgoszcz 1:0 i oddaliła widmo spadku.

Był to bardzo ważny mecz dla zespołów z dolnej części tabeli. Z tego pojedynku lepiej wyszła Cracovia, która wygrała 1:0 i trochę odbiła się od dna. Zawisza znowu stracił punkty, a jego sytuacja w tabeli jest naprawdę zła.

Pierwsza połowa była ciekawa, ale więcej sytuacji miał zespół z Bydgoszczy. Aktywny był Kita (szczególnie na początku), a także Geworgian i Budziński. Nie padła jednak żadna bramka.

Jedyny gol padł po przerwie za sprawą Denissa Rakelsa w 56. minucie spotkania. Asystą popisał się Marcin Budziński. To była sprawnie przeprowadzona kontra gospodarzy. Zawisza chciał odrobić straty, ale się to nie udało. Mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Cracovia po tym meczu zajmuje 11. pozycję z 17 punktami na koncie. Zawisza natomiast jest czerwoną latarnią ligi i zgromadził zaledwie 7 oczek.

Cracovia – Zawisza Bydgoszcz (1:0)

Składy:

Cracovia:Pilarz, Rymaniak, Żytko, Nykiel (Paweł Jaroszyński 72.), Deleu, Kapustka (Sławomir Szeliga 80.), Dąbrowski, Budziński, Dialiba, Rakelss, Zjawiński (Przemysław Kita 90.+2.)

Rezerwowi: Stępniowski, Covilo, Zejdler, Zjawiński, Nykiel, Kapustka, Mrozik

Zawisza: Witan, Ziajka, Micael, Strąk, Alvarinho (Piotr Petasz 85.), Drygas, Łukowski (Herold Goulon 81.), Wójcicki, Wagner, Carlos, Kadu (Wahan Geworgian 73.)

Rezerwowi: Sandomierski, Ciechanowski, Araujo, Kadu, Alvarinho, Łukowski, Mica